У урочистій атмосфері відзначили свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього в Таллінні, Естонія, з нагоди сторіччя надання автономії Православній Церкві країни. Патріарх Варфоломій очолив Божественну Літургію та здійснив інші важливі події під час свого візиту.

Свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього у Таллінні під час візиту Вселенського Патріарха Варфоломія

У напруженій атмосфері відзначили свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього в Таллінні (Естонія), який відвідує А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломія з нагоди сторіччя надання Константинопольською Матір’ю Церквою автономії Православній Церкві країни.

Вселенський Патріарх очолив Божественну Літургію, яка відбулася у четвер, 14 вересня 2023 року, у храмі Преображення Господнього у співслужінні свт. Митрополит Талліннський і всієї Естонії п. Стефанос і прп. Митрополити Кідонії пан Афінагор, Іспанії та Португалії пан Віссаріон і Перістерії пан Григорій, а також Феофіл. Єпископи провінції Тарту пан Еліас і Парнос і Сааре пан Александрос.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Були присутні духовенство помісної Церкви, владики, дипломати та інші офіційні особи, а також велика кількість вірних.

Після звільнення Вселенський Патріарх наділив пресвітерів протопресвітером Вселенського престолу. Протопресвітер пани Маттіас Паллі, протоконсіліар І. Митрополії Таллінна, та Олександр Сарапік, Глава І. Церкви, і призначені на посаду Господа Законодавця M.t.X.E. едімол. Пан Урмас Сьорумаа, член місцевої Церкви, бізнесмен і президент Олімпійського комітету Естонії.

Потім директор Теологічного інституту Естонської Церкви Еллогім. Пан Тарасіос Тьолпт представив студентів та цьогорічних випускників Школи. Святійший владика вручив дипломи випускникам, висловивши їм найщиріші Патріарші та батьківські вітання.

Зустріч з мером Таллінна

Після Божественної Літургії Його Святість пройшов до історичної будівлі Талліннської ратуші, де його тепло зустрів Едім. Мер столиці Михайло Килварт. У своїй опозиції Його Святість і з нагоди пріоритету, який муніципалітет Таллінна надає політиці захисту навколишнього середовища, коротко згадав екологічні ініціативи Вселенського Патріархату. Одразу після цього Патріарх відвідав офіційний обід, який влаштував на його честь Едім. Пане Килварт, у приміщенні історичної Ратуші міста.

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION