В заяві Вселенського Патріарха Варфоломія висловлюється глибоке співчуття з приводу смерті Жака Делора, визначного європейського лідера. Видаток підкреслює його внесок у єдність Європи та невимірне підтримка Православної Церкви, вшановуючи його дух діалогу та взаємної поваги.

Висловлення співчуття та визнання внеску видатного державного діяча у єдність та співпрацю в Європі

З важким серцем ми висловлюємо наші найглибші співчуття з приводу смерті видатного та справжнього європейського державного діяча Жака Делора. Після довгого життя він залишив у спадщину віддане служіння, лідерство та прагнення до єдності – цінності, яких ми дотримуємося в православній християнській спільноті в Європі та в усьому світі.

Містер. Делор мав значний вплив у європейській політиці, і він відіграв ключову роль у просуванні справи єдності та співпраці в Європейському Союзі. Ми з теплотою згадуємо випадки, коли ми мали честь зустрічатися з ним — у Брюсселі в 1993 і 1994 роках і в Страсбурзі в 1994 році. Під час цих зустрічей ми на власні очі переконалися в його глибокому розумінні складності нашого часу та його непохитній відданості принципам, які пов’язують ми разом.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Поки пан Делор насамперед зосереджувався на економічних і політичних питаннях в Європейському Союзі, його підтримка і розуміння були неоціненними для Православної Церкви. Його ідеї та його девіз полягали в тому, щоб дати «душу Європі». Саме в цьому дусі, за його підтримки, у 1994 році було створено Представництво Православної Церкви в Європейському Союзі. Його співпраця з нами відображала дух діалогу та взаємної поваги, сприяючи створенню середовища в об’єднаній Європі, де могли б висловитися різні голоси. бути почутим і зрозумілим.

Прощаючись із цим видатним державним діячем, давайте згадаємо не лише його політичні досягнення, а й моменти зв’язку та порозуміння, які відбулися між нами. Нехай пам’ять про нього буде вічною, а його сім’я знайде розраду в усвідомленні того, що його спадщина продовжує жити, особливо в серцях тих, хто мав привілей знати його особисто.

У Вселенському Патріархаті, 29 грудня 2023 р

В урочистий спомин,

✠ ВАРФОЛОМІЙ

Архієпископ Константинополя-Нового Риму
і Вселенський Патріарх

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION