У 2-гу неділю Великого посту, коли Церква вшановує пам’ять архієпископа Фесалонікійського Григорія Палами та Собор усіх преподобних отців Києво-Печерських, Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі

31 березня 2024 року, у 2-гу неділю Великого посту, коли Церква вшановує пам’ять святителя Григорія Палами, архієпископа Фесалонікійського та Собор усіх преподобних отців Києво-Печерських, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у Володимирському кафедральному соборі.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Напередодні неділі, 19 березня ввечері, Святійший Патріарх Філарет відслужив у соборі всенічне бдіння. Його Святості співслужили соборне духовенство.

На запричасному проповідь виголосив клірик храму протоієрей Іоан Київський.

За богослужінням підносились сугубі молитви за Богом бережену державу нашу Україну, щоб Всемилостивий Господь визволив нас від нашестя чужинців, зміцнив і захистив наших воїнів і подав українському народові довгоочікуваний справедливий мир і перемогу!

Богослужіння завершилось молебнем до преподобних отців Києво-Печерських та святителя Григорія Палами, під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву до преподобних і богоносних отців Антонія і Феодосія та всіх преподобних Печерських.

У другу неділю Великого посту Православна Церква вшановує пам’ять Собору усіх преподобних отців Києво-Печерських, який став символом святості і благочестя для українського народу. В печерах Київської лаври, одному з найсвятіших місць християнства, спочиває понад 120 преподобних.

Славетні преподобні Києво-Печерські отці були прославлені митрополитом Петром (Могилою) в 1643 році. За його дорученням, ієромонах Мелетій (Сириг) написав службу, яка відображала життя та подвиги цих святителів. Хоча про більшість з них ми нічого не знаємо, однак їхні нетлінні тіла свідчать про їхню святість та благочестя.

Печерські монахи стали прикладом для наслідування своєрідними духовними путівниками для наступних поколінь.