У своєму інтерв’ю для іспаномовного телеканалу “Telemundo” у США, Папа Франциск розповів про нещодавню зустріч з Президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася у Ватикані. Папа Франциск зазначив, що під час цієї зустрічі Президент України просив його допомогти у питанні повернення українських дітей, які були вивезені в Росію. Він наголосив на важливості зайнятися цим питанням і зробити все можливе для повернення дітей до їхніх батьків та українських сімей. Папа Франциск також зазначив, що досягнення миру в Україні потребує прямих переговорів між сторонами конфлікту або за посередництвом інших країн та організацій.

Святіший Отець розповів про зустріч з Президентом України та питання повернення дітей українським сім’ям

Ввечері, 25 травня 2023 р., Святіший Отець дав інтерв’ю для «Telemundo», іспаномовного телеканалу в США. Частина розмови стосувалася нещодавньої зустрічі Папи Франциска з Президентом України Володимиром Зеленським, яка 13 травня 2023 р. відбулася у Ватикані.

«Я б хотів запитати про війну в Україні. Український Президент Володимир Зеленський каже, що не потребує посередників; він просить приєднатися до його формули миру, яка включає пункт про те, що Росія поверне захоплені території. Чи Ви вважаєте, що Росія повинна це зробити задля миру?» – запитував журналіст, на що Папа сказав:

«Не таким був тон нашої розмови. Я вже говорив про це. Він попросив мене про одну дуже велику послугу: постаратися зайнятися питанням дітей, які були вивезені в Росію. Він просив про це. Вони не надто мріють про посередництво, бо насправді коаліція навколо України дуже сильна. Вся Європа, Сполучені Штати. Отож, вони мають велику силу. Те, що його дуже болить, і в чому він просить про співпрацю, – це старання про повернення дітей в Україну».

«Чи для досягнення миру, на Вашу думку, Росія повинна повернути ці території?» – запитав знову журналіст, на що Папа сказав: «Це політичне питання. Мир буде досягнуто в той день, коли вони зможуть поговорити, або вдвох, або за посередництвом інших».

Джерело – VATICAN NEWS