Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній освятив храм Воскресіння Христового у селі Галиця на Чернігівщині. Він звернувся до вірян з привітальним словом і підкреслив важливість молитви за мир.

Митрополит Епіфаній відзначив важливу подію та закликав до молитви за мир в Україні

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 7 жовтня 2023 року з архіпастирським візитом прибув до Чернігівської єпархії. У селі Галиця Предстоятель автокефальної Української Православної Церкви звершив освячення храму на честь Воскресіння Христового та Божественну літургію у ньому.

Його Блаженству співслужили єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній, єпископ Хмельницький і Кам’янець Подільський Павло, настоятель храму ієромонах Петро (Цюра) та запрошене духовенство.

Після прочитання Євангелія Його Блаженство возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

Також під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Наприкінці богослужіння Блаженнійший владика звернувся до присутніх з першосвятительським словом, привітав громаду зі знаменною подією та відзначив меценатів, благодійників і українських воїнів церковними нагородами.

«Сьогодні разом підносячи молитви до Бога і звершивши освячення престолу і храму ми вдихнули життя у цю будівлю через закликання Божественної благодаті. Адже саме храм є особливим місцем, де ми збираємося громадою й долучаємося до животворчих Таїн Тіла і Крові Господніх і немає іншого подібного місця. В храмі ми духовно народжуємося через Хрещення, в храмі і закінчується наш земний шлях, мета якого – досягнути нетлінного вінця у Царстві Небесному. А для цього серед нас повинні панувати любов, терпіння і справи милосердя», – сказав Митрополит Епіфаній.

«Усі ми є свідками певного чуда, бо ви на власні очі бачили вторгнення і зазнали тимчасової окупації. Однак Господь дав сили вигнати звідси чужинців – окупантів і сьогодні ми можемо збиратися тут, де постала ще одна святиня, у якій лунає і буде лунати молитва за Україну і за українське військо», – підсумував Предстоятель.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)