Ще одна черкаська церква приєдналася до Православної церкви України. Віряни парафії Різдва Пресвятої Богородиці ще влітку проголосували за перехід, але досі це не відбулося через … судову тяганину. Служителям дали час приєднатися до ПЦУ або виїхати, але цим вони не скористалися. Через протидію московських попів перша спроба повернути церкву Україні провалилась, а друга набула чималого розголосу через сутичку. Докладніше розповість Яна Лимаренко.

Перемога у віруванні: черкаська церква приєдналася до ПЦУ після юридичної боротьби

Горять свічки та лунають молитви українською. Черкаська парафія Різдва Пресвятої Богородиці вже у лоні Православної церкви України. Отець Йосип каже: більшість вірян були за перехід, за це проголосували ще влітку, тож цій новині зраділи.

Настоятель парафії – отець Йосип каже, вперше пробували вийти з під московського патріархату ще до початку повномасштабної війни.

“Коли той, хто називає себе батьком церкви і посилає убивати одних дітей на інших, як це можна зрозуміти, невже так повинно бути?адже з історії скільки відомо, а представники церкви коли починалась війна між державами, вони взагалі ходили в затвори, вони молились, щоб настав мир, щоб припинились війни, а тут благословляється іти вбивати”, – розповідає настоятель парафії отець Йосип.

Після переходу парафії до ПЦУ зі сторінки Черкаської єпархії УПЦ московського патріархату вже колишні священнослужителі звернулися до своїх прибічників.

московити додали і відео нібито незаконного захоплення монастиря. Розповідали жахачки про вірян ПЦУ.

Насправді українським вірянам довелося прориватися до парафії. З першої спроби не вийшло. Адже у храмі не лише молилися московитські віряни, а й була присутня силова група опору – розповідають свідки подій. Тому, коли прийшли до храму вдруге – запросили і прибічників Православної церкви України.

“Ми нічого поганого не робимо, 10 років триває війна, а тут люди, одурівші від російської церкви і від гундяєва. Мотлоху тут дуже багато, навіщо нам це здалося, ми українці, ми маємо право на свою українську церкву, ми живемо на своїй українській землі, ми не прийшли до них в москву і не ставили там свої правила, ми живемо в Україні і маємо відстояти зараз як інколи”, – наголосив активіст “Тренер”.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Під час огляду храмової території знайшли заборонену літературу, алкоголь та портрет головного московитського лідера церкви – кіріла у спільній рамці з портретом черкаського Феодосія.

Хоча храм вже офіційно підпорядковується ПЦУ, вірянам довелося захищатися від нападу прихильників московитів – розповідає Владика Черкаський і Чигиринський Іоан:

“Всі закиди про те, що якесь було побиття з боку Православної церкви України, представників цієї громади або УПЦ, не відповідає дійсності. Відбувся просто самозахист, які захищали себе від кидання в бійку цих осіб, які самі кидались битися, це сама головна група силова, яка під час переходів парафій фігурує як силова група перешкоджання цим переходам”.

З боями та скандалами, але за час повномасштабної війни майже сотня храмів Черкащини перейшла у підпорядкування Православної церкви України. Проте вдвічі більше досі лишаються під московитською церквою. У ПЦУ кажуть: всім, хто хоче долучитися до Православної церкви України, а не знають як – достатньо звернутися до них по допомогу.

Джерело: 5 канал