Як повідомляє у своєму зверненні керуючий  Одеською єпархією єпископ Афанасій, російські військові захопили українське рятувальне судно «Сапфір», яке мало евакуювати з острова Зміїний тіла наших воїнів, котрі вважалися загиблими. З цією метою на борту перебував священник Одеської єпархії Василь Вирозуб.

Зазначається, що гуманітарна місія відбувалася за попередньою домовленістю з російською стороною.

Однак, в результаті виявилося, що загиблих на острові немає, а російські військові використали ситуацію як привід, щоб підступно заманити рятувальне судно, на якому не було ніякого озброєння і захопити його разом з цивільним екіпажем та священником ПЦУ.

27 лютого о 18:00 годині керуючий Одеською єпархією отримав повідомлення від протоієрея Василя Вирозуба про те, що судно, екіпаж та представники місії під конвоєм рухаються у невідомому напрямку.

«Звертаюсь до світової спільноти, релігійних лідерів та усіх місій про розголос цього інциденту та допомогу у вирішенні цієї в край обурливої ситуації», – сказав у своєму зверненні єпископ Афанасій.

Православна Церква України засуджує цей цинічний інцидент та вимагає негайного звільнення протоієрея Василя Вирозуба, усіх членів екіпажу і учасників гуманітарної місії.

Джерело