Під час обшуку в Чернівецько-Буковинській єпархії УПЦ МП силовики не роздягали ні секретаря єпархії Микиту, ні 17-літнього хориста, якого застали з ним в келії, як про це розповідає сам архімандрит.

Більше того, як розповіли Релігійній правді джерела в правоохоронних органах, в келії було розстелене одне двоспальне ліжко й було зрозуміло, що ці двоє щойно звідти піднялися.

«Секретар Микита знаходився на першому поверсі в покоях. Туди виламали двері і зайшли. В кімнаті перебували двоє чоловіків (Микита і молодий хлопець – ред.). Вони встигли піднятися. Там було два ліжка. Одне було застелене, там ніхто не спав, а інше з двома подушками – розстелене з ознаками, що там лежало двоє людей», – розповіло джерело.

Також джерело запевнило, що ніхто їх не роздягав. Бо тоді б і архієрея Мелетія, який знаходився на другому поверсі, теж роздягнули б, якщо б слідувати за логікою архімандрита Микити. Безпосередньо статевого акту зафіксовано не було, але всі ознаки того, чим займалися ці двоє, були.

Як повідомляла РП, Служба безпеки провела контррозвідувальні заходи на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП. Правоохоронці виявили документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.

Також викрито листування керівників єпархії з їхніми московськими кураторами, в яких вони отримують «методички» щодо «особливостей» проведення церковних літургій після повномасштабного вторгнення.

Також стало відомо, що секретаря єпархії УПЦ МП архімандрита Микиту застали з 17-річним хлопцем-хористом.

Згодом Микита заявив, що це правоохоронці змусили їх роздягнутися, покласти руки на стіни і фотографували.

Як повідомляла РП, єпископом Івано-Франківським та Коломийським УПЦ МП став архімандрит Микита (Сторожук) з бази «Миротворець». Таке рішення прийняли на синоді Української православної церкви Московського патріархату 23 листопада 2022 року.