У вівторок, 17 січня, у штаб-квартирі Організації об’єднаних націй у Нью-Йорку відбулось засідання Ради безпеки, ініційоване Росією під приводом “утисків єдиної канонічної православної церкви в Україні”.

Постійний представник Франції Ніколя де Рів‘єр звернув увагу, що Росія знову намагається відволікти міжнародне товариство від нагальних питань, повідомляє “Суспільне”.

“Використовуючи свободу віросповідання, вона відволікає увагу цієї ради та міжнародної громади від російської агресії, яка триває майже рік, спричиняючи величезні страждання суверенному українському народу. Ми засуджуємо російські ракетні удари по Дніпру. І сьогоднішнє засідання, ще один приклад російської дезінформаційної стратегії, яка так цинічно проводиться. Цю зустріч було скликано під приводом захисту релігійних свобод, але тим часом під час православних свят не було ніякого припинення бойових дій”, – сказав на засіданні Радбезу Рів‘єр.

Представник Албанії Феріт Ходжа зазначив, що “ЮНЕСКО підтвердила руйнування 2300 місць культурної спадщини, в тому числі і релігійних місць поклоніння”.

Постійний представник України у Раді безпеки ООН Сергій Кислиця заявив, що Росія вимагає міжнародне товариство слухати нісенітниці.

А представник Китаю Чжан Цзюнь закликав сторони до мирних переговорів: “Китай завжди заявляв, що захист прав на вільне віросповідання має бути захищене. Це допомагає забезпечити позитивну енергію, яка сприяє розбудові миру. Переговори – це єдиний можливий спосіб вийти із кризи. Китай закликає всі сторони діяти раціонально і долучитися до діалогу”.

Виступати в ООН щодо ситуації із УПЦ (МП) допустили… митрополита РПЦ

Митрополит Російської православної церкви, голова відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату (ВЗЦЗ РПЦ) Антоній (Севрюк) коментував ситуацію із «гонінням» на УПЦ (в єдності з МП) на засіданні Ради безпеки ООН. Про це повідомляють російські пропагандисти із посиланням на трансляцію ООН.

Зустріч в ООН скликала Росія 17 січня. За словами постійного представника Росії при ООН Васілія Небензі, українська влада «переслідує інакодумців і влаштовує гоніння на канонічну православну церкву».

Митрополит Моспатріархату розповів, що ПЦУ,  яку РПЦ вважає «розкольницькою», нібито «захопила» близько 130 церков УПЦ (МП).

Крім цього Антоній (Севрюк) в ООН намагався переконати присутніх, що позбавлення українського громадянства єпископів УПЦ (МП), які мали російське громадянство нібито є «формою масових політичних репресій».

Також митрополит РПЦ згадав про обшуки, що проводяться Службою Безпеки України у церквах УПЦ (МП), та кримінальні справи за антиукраїнську діяльність проти священнослужителів, які порушуються на думку росіян «з надуманих причин». Ці «репресії» митрополит назвав «кульмінацією» релігійної політики української влади останніх років, метою якої є «тотальний контроль за релігійним життям суспільства державою».

«Як повідомляється українськими засобами масової інформації, указом президента Зеленського ряд архієреїв Української православної церкви був позбавлений українського громадянства, що, ймовірно, буде використано як підставу для їхньої наступної примусової висилки з країни… Позбавлення громадянства українських релігійних діячів є формою масових політичних репресій, що суперечать Конституції України та прийнятими даною державою міжнародними домовленостями», – сказав митрополит Моспатріархату.

Після промови єрарха РПЦ Сервюка, помічниця генерального секретаря ООН Ілзе Брандс Керіс заявила, що організація «вкрай стурбована» порушенням в Україні права на свободу віросповідання. Вона закликала Україну діяти відповідно до норм міжнародного права.