Загибель 2-річної дівчинки внаслідок ракетного удару російського агресора на Дніпропетровщині викликала хвилю скорботи та гніву. Ця безглузда та болюча втрата нагадує про неприпустимість порушення права на життя, зокрема дитей, за вченням православ’я. Вимагається засудження дій агресора та об’єднання світу в пошуку миру та справедливості.

Примхливість і жорстокість агресора: ракетами вбивати українських дітей з благословіння московської церкви

Скорботна трагедія розгорнулася вчора, коли російські окупанти знову забрали життя невинної дитини. Намагаючись розповісти про цю безглузду та болючу втрату, слова не здатні виразити всю глибину трагедії, яку переживають батьки та рідні цієї 2-річної дівчинки. Примхливість і жорстокість агресора, російської федерації, вразила серця та заповнила наше суспільство скорботою та гнівом.

Відповідно до православного вчення, кожне життя є даром від Бога, святим і недоторканим. Не має існувати ніяке виправдання для вбивства невинної дитини, яким є випадок загибелі цієї маленької дівчинки. Православна традиція вчить нас поважати, берегти та оберігати життя, особливо життя дітей, як найвразливішої та найціннішої форми людського існування.

Ця трагедія нагадує нам про необхідність відстоювати мир і справедливість в усьому світі. Російський агресор безсоромно продовжує порушувати суверенітет та територіальну цілісність України, нехтуючи нормами міжнародного права та людськими життями. Цей жахливий вчинок, що забрав маленьке життя, викликає нашу глибоку засудження і вимагає належної реакції з боку міжнародного співтовариства.

У ці хвилини скорботи та болю наші молитви спрямовані до Бога, щоб Він дав силу та утіху батькам і рідним загиблої дитини. Ми сподіваємося, що вони знайдуть утіху та силу в Божій благодаті, щоб змогли подолати цей важкий період своєї трагічно зміненої долі.

Нехай ця трагедія стане пробудженням для всього світу, щоб об’єднатися в засудженні дій агресора, вимагати кінця насильства. Нехай наше обурення перетвориться на рішучість діяти, а наша скорбота перетвориться на солідарність і підтримку для всіх, хто страждає від цього конфлікту.

Ми закликаємо всіх віруючих та небайдужих людей вийти на молитву та проявити свою солідарність з постраждалими. Нехай наші серця наповнюються милосердям і любов’ю, щоб ми, відстоюючи істину та справедливість, сприяли настанню миру та безпеки на нашій українській землі.

Загибель невинної дитини є нагадуванням про необхідність врегулювання конфлікту, приведення агресора до відповідальності та відновлення справедливості. Хай Бог прийме душу цієї маленької дитини в Своє Царство і надасть нам всім силу йти далі, незважаючи на біль і скорботу, у пошуку миру, правди та людського достоїнства.

З почуттям скорботи та молитвою за заглибими,
Наталія Шевчук голова ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія”

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія