Митрополит Мефодій Кудряков був видатним духовним лідером Української Автокефальної Православної Церкви, який помер у 2015 році. У своїй проповіді про Радоницю в 2002 році він підкреслив важливість віри в Воскресіння та надії на вічне життя, яку воно приносить.

Митрополит Мефодій наголошував на важливості пам’яті про тих, хто пішов з життя і молитви за їхні душі. Це допомагає нам зберігати зв’язок з нашими померлими близькими та знаходити мир у втраті. Також важливо жити за християнськими цінностями, щоб наші душі могли знайти мир та благодать у вічності Бога

“У сьогоднішній день свята Церква за своїм статутом розділяє пасхальну радість з усіма від віку спочилими праотцями, отцями, братами і сестрами нашими, хто преставився у надії на воскресіння і життя вічне. Цим Церква стверджує віру в те, що у Бога немає мертвих, у Бога всі живі…”

Митрополит Мефодій Кудряков був одним із видатних духовних лідерів Української Автокефальної Православної Церкви, який відійшов до Господа в 2015 році. Він завжди наголошував на значенні віри у Воскресіння та надії на вічне життя, яку це дає.

У своїй проповіді на Радоницю виголошену 2002 року у стінах Кафедрального Собору Різдва Христового, Митрополит Київський і всієї України Мефодій (Кудряков) вказав на те, що Церква стверджує віру у те, що у Бога немає мертвих, у Бога всі живі. Це надає нам надію на те, що наші рідні, друзі та духовні наставники, які вже пішли з цього світу, живі в Небесній Церкві та радіють у Воскреслому Господі.

Митрополит Мефодій також нагадав у проповіді, що Радониця – це день радості, день, коли ми маємо пам’ятати про те, щож Воскресіння Ісуса Христа подолало смерть та подарувало нам надію на вічне життя. Цей день нагадує нам про величність Божої любові та Його милосердя, яке дарує нам надію на вічне життя в Божому Царстві.

Митрополит Мефодій також наголошував на тому, що ми повинні пам’ятати про тих, хто пішов з цього світу, та молитися за їхні душі. Це допомагає зберігати зв’язок зі своїми померлими близькими та допомагає знайти спокій у втраті. Також важливо пам’ятати про те, щоб жити своє життя відповідно до Християнських цінностей, щоб наша душа знайшла спокій та благодать у Божій вічності.

У своєму земному житті Митрополит Мефодій Кудряков був поборником Автокефальної Церкви та постійним молитвенником за український народ, завжди готовим допомогти своїми знаннями та досвідом з усіма, хто цього потребував. Його смерть стала великою втратою для Української Автокефальної Православної Церкви та всього народу. Однак його слова та настанови залишаються з нами назавжди, нагадуючи про значення віри, надії та пам’яті про наших померлих.

Блаженніший владико Мефодій, моли Бога за нас!

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія