Вдень 25 січня 2023 р. Блаженнійший Митрополит Епіфаній, архієпископ Євстратій, Посол України при Святому Престолі пан Андрій Юраш та інші помолилися перед головним у Римі шанованим образом Божої Матері «Salus Populi Romani» («Спасіння римського народу»), який зберігається у базиліці Санта-Марія-Маджоре.

На цій іконі Діва Марія зображена з консульським кільцем, що символізує Її особливе шанування римським народом, як своєї Владичиці. Образ є давнім, прославленим чудесами і вважається головною Богородичною іконою Риму.

При вході до базиліки гостей тепло зустрів єпископ УГКЦ Іриней Білик, який належить до її духовенства і звершує при ній своє служіння. Владика провів екскурсію, розповівши про основні шановані місця в храмі, зокрема – каплицю, де зберігається частина ясел, в які було покладено Немовля-Христа.

Перед іконою «Спасіння римського народу» Митрополит Епіфаній очолив молебень, під час якого були виголошені молитви за українське військо, за перемогу над агресором та справедливий мир в Україні. Прославивши Пресвяту Богородицю та попросивши перед Її чудотворним образом заступництва для українського народу, присутні проспівали духовний гімн «Боже Великий, Єдиний».

Джерело: Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)