14 вересня 2022 року провели в останню путь Героя російсько-української війни, який віддав свої життя за свободу та незалежність країни, солдата Миколу Миколайовича Чаплюка, жителя села Великі Загайці Великодедеркальської сільської територіальної громади Кременецького району.

Миколу Чаплюка відспівали у храмі Воздвиження Чесного Хреста в рідному селі. Чин похорону Героя звершив архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор.

За інформацією районної військової адміністрації, стрілець 2-го стрілецького батальйону військової частини А 0998 загинув 7 вересня 2022 року внаслідок травм, несумісних із життям, в районі населеного пункту Сухий Ставок на Херсонської області під час артилерійського обстрілу з боку противника”.

Микола Чаплюк працював вчителем музики, був добре знаним музикантом на Шумщині. Призваний по мобілізації 15 квітня 2022 року стрільцем взводу охорони роти охорони. Від 11 травня відбув до нового місця служби в розпорядження командира 24-ї бригади.

“Достойний військовослужбовець, готовий взяти на себе усю повноту відповідальності в будь-яких умовах бойової обстановки, наш Захисник був вірними своїй Батьківщині і Присязі до останнього подиху”, – розповіли про Миколу Чаплюка у Кременецькій райдержадміністрації.

Сотні мешканців району, представники органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування, військовослужбовці та бойові побратими прийшли вшанувати пам’ять воїна.

Героя поховали на кладовищі у Великих Загайцях.

Пресслужба Тернопільської єпархії ПЦУ