Служба безпеки України завела справи на 33 ворожих агентів у рясах

СБУ розуміє всі можливі загрози ворожого впливу у діяльності УПЦ МП, тому якісно відпрацьовує цей напрям. Про це розповів в. о. голови Служби безпеки України Василь Малюк.

«Так, загрози є (ворожого впливу в діяльності УПЦ МП на території України – ред.). Але я буду неправий, якщо скажу, що це загроза, на яку Служба не може вплинути і вчасно задокументувати», – розповів Малюк в ексклюзивному інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За словами керівника української спецслужби, це середовище є ідеальним полем для функціонування ворожої резидентури.

«Тому цей напрям ми відпрацьовуємо якісно», – запевнив Малюк.

Він нагадав про затримання у Вінницькій області «священнослужителя», «який є одногрупником Гундяєва та постійно комунікував із ФСБ».

«Виявлено підтверджувальні матеріали, зокрема переписку у месенджерах», – додав в. о. голови СБУ.

Малюк повідомив: «Якщо ж взяти період із початку війни, то ми відкрили 23 кримінальних провадження щодо таких персонажів, вже є 33 підозрюваних – від класичних агентів збору глибинної інформації до банальних корегувальників вогню в рясах».

Одним з таких кримінальних проваджень є

СБУ завело 33 справи на ворожих агентів в рясах УПЦ МП – однією з них є кримінальне провадження по Тарасу Івановичу Петранюку архієпископу ТИХОНУ діючому архієрею ПЦУ агенту МВД ЛДНР ФЕРЗЬ – слідкуємо за розвитком подій.

Пресслужба Тернопільської єпархії ПЦУ