Помісний Собор Православної Церкви України, який зібрався у Святій Софії в Києві 27 липня, оголосив про засудження вчення про “русскій мір”, яке поширює Московський патріархат, та єресь етнофілетизму. Інституція також закликала інші помісні Церкви та Вселенський патріархат долучитися до засудження. Собор також прийняв окреме рішення щодо осіб, які пропагують ці ідеї. Поширення “русского миру” було також пов’язано з звинуваченнями в розколі Вселенського православ’я та підтримці збройної агресії РФ.

Православна Церква України відмовляється визнавати “русскій мір” і закликає до спільного засудження- Митрополит Євстратій

Помісний Собор Православної Церкви України, який збирався у Святій Софії в Києві 27 липня, засудив вчення про “русскій мір”, яке просуває Московський патріархат. Згідно з рішенням інституції воно є одним із проявів єресі етнофілетизму.

Окреме рішення було прийнято й щодо тих, хто просуває цю єресь. Так, у рішенні йдеться про заклик до світової православної спільноти про позбавлення патріаршого сану, а також засудження глави РПЦ Кіріла (Гундяєва). Окрім поширення ідей “русского міру” очільника МП звинувачують у розколі Вселенського православ’я, зокрема вторгненні на канонічну територію Олександрійського патріархату, а також підтримці збройної агресії РФ.

“Не може ієрарх, на чиїх руках кров жертв війни, тримати ними жезл патирства і Євхаристійну чашу”, – йдеться у постанові Собору.

Варто зазначити, що єресь етнофілетизму, тобто ставлення національних інтересів вище церковних правил, була засуджена Великим Собором у Константинополі 1872 року. Тоді болгарські митрополити пішли у розкол з Вселенським патріархатом та заявили про претензії на всю болгарську паству, незалежно від країни проживання чи кордонів інших помісних церков.