Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) знову стикається з мирним протестом у Тернополі. Молоді люди з плакатами, гаслами та українською музикою виражають свою незгоду з присутністю УПЦ МП в Тернополі та в Україні в цілому. Вони стверджують, що російська церква є неприпустимою та закликають до вигнання УПЦ МП з міста та країни з міркувань національної безпеки. Протестувальники співпрацюють з владою та працюють над правовими аспектами для досягнення своєї мети.

Протестувальники в Тернополі виражають незгоду з присутністю УПЦ МП та закликають до зміни віровчення

Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) знову стикається з мирним протестом у Тернополі біля Кафедрального собору Віри, Надії, Любові і матері їх Софії. Протестувальники, в основному молоді люди, вже другий місяць приходять до храму з плакатами, гаслами і українською музикою, виражаючи свою незгоду з присутністю УПЦ МП в Тернополі та в Україні загалом.

Уляна Бурак, організаторка акції, повідомила, що їхня мета полягає в зменшенні кількості прихожан, оскільки багато людей вже перейшли в Православну церкву України. Вона також зазначила, що протестувальники співпрацюють з владою та працюють над правовими аспектами, включаючи реєстрацію громади та очікування рішення від облдержадміністрації.

Учасники акції висловлюють свою незгоду з присутністю УПЦ МП, стверджуючи, що російська церква в Україні є неприпустимою. Вони вважають, що Московський патріархат можна замінити в будь-який момент, і основна мета протесту полягає в вигнанні УПЦ МП з Тернополя та України з міркувань національної безпеки.

Учасники акції висловлюють свою підтримку владі, сподіваючись на перемогу любові та Бога, а також активно діють, фінансово та молитовно, на користь України. Проте, прихожани та священники храму відмовилися говорити з журналістами.

Секретар Тернопільської єпархії УПЦ Стефан Балан прокоментував ситуацію, заявивши, що протестувальники перешкоджають богослужінням та ображаються. Він висловив впевненість, що любов і Бог переможуть і протестувальники зрозуміють. Водночас він заявив, що церква виконує свої обов’язки і молиться.

Ситуація з користуванням земельною ділянкою на вулиці Коновальця, 1, також відіграє роль у конфлікті між УПЦ МП та владою. Управлінню Тернопільської єпархії УПЦ МП заборонили використовувати цю ділянку, але їхні юристи звернулися у відповідні органи для захисту своїх прав і спростування такого рішення.

Ситуація нагадує про існуючі суперечності між різними громадами та віровченнями в Україні, що потребують подальшого врегулювання.