14 грудня – день вшанування та відданості Героям Чорнобильської Трагедії. Стаття оглядає важливі етапи історії, починаючи від ліквідаторів, що подолали наслідки аварії, до сучасних героїв, які захищають Україну від нових загроз.

Від ліквідаторів до сучасних захисників: пам’ять про Чорнобильську катастрофу та сучасні виклики

14 грудня – день, коли автокефальна Православна Церква України вшановує пам’ять тих, хто ліквідував наслідки Чорнобильської катастрофи. Закінчення будівництва захисного саркофагу над реактором стало важливим кроком в подоланні національної трагедії, яка змінила хід історії.

Чорнобильська аварія, спричинена необачністю та безвідповідальністю, підкреслила трагічні наслідки комуністичного режиму. Ця подія нагадує нам про важливість правдивої інформації та відповідального ставлення до технологій.

В сучасності, агресивна діяльність кремлівського режиму в Україні, включаючи окупацію Чорнобильської АЕС, викликає нові загрози. Завдяки самовідданій дії Збройних Сил України, окупанти були здолані, але важливо пам’ятати, як наші герої ризикували власним життям для збереження безпеки всього світу.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Збройні сили продовжують виконувати службу, і герої-чорнобильці служать взірцем самопожертви та відданості. Їхні різні професії та вміння, від радіаційного захисту до медицини, забезпечили успішну ліквідацію наслідків аварії.

Сьогодні ми в боргу перед цими героями, які стали щитом між нами та радіаційним лихом. Їхні жертви і самовідданість залишають невиразне враження, нагадуючи нам про важливість захисту навколишнього середовища та глибокої вдячності перед тими, хто оберігає наше майбутнє від небезпеки.

Молитва до образу “Чорнобильський Спас”

Здійснюється перед іконою “Чорнобильський Спас”, що стала символом пам’яті і вдячності.

Боже милосердний, що наш усіх створив та оберігаєш, звертаємось до Тебе з поклонінням та молитвою перед образом “Чорнобильського Спаса”.

Милостивий Владико, прийми нашу щиру вдячність за тих, хто віддав своє життя, за тих, хто врятував нас від страшної напасті. Нехай Твоя благословенна рука спрямовує їх душі у вічний спокій.

Подивися, Боже, на тих, хто вижив і взяв на себе важкий тягар відчуття втрати та болю. Заспокой їхні серця, даруй силу та терпіння, щоб вони знайшли у Тобі втіху та пробачення гріхів.

Молимось за тих, хто віддав свою силу та здоров’я, за ліквідаторів, пожежників, медпрацівників та всіх, хто несе і до нині скорботний тягар Чорнобильської трагедії. Нехай Твоя благословенна рука загоїть їхні страждання та відновить здоров’я.

Нехай образ “Чорнобильського Спаса” буде для нас усіх символом пам’яті, невгамовної сили та надії на майбутнє. І наші серця завжди нехай наповнюються вдячністю перед тими, хто став щитом між нами та радіаційним лихом. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія