У Тернополі відсторонили від церковного служіння священика Степана Ланового Православної церкви України за те, що він співслужив із невизнаним ПЦУ єпископом Ніконом Граблюком. Єпископ Одеський Нікон Граблюк підпорядковується Філарету, який не визнав Православну церкву України і намагається відродити Українську православну церкву Київського патріархату.

Указ про заборону богослужіння на рік, а також звільнення з посади настоятеля двох парафій протоієрею Степану Лановому підписав архієпископ Тернопільський і Бучацький (ПЦУ) Тихон Петранюк. Якщо впродовж року Степан Лановий покається, заборону на служіння можуть зняти.

Священик Степан Лановий є настоятелем релігійної громади «Парафія Різдва Пресвятої Богородиці» в Чорткові та «Парафія Святого Архистратига Михаїла» в селі Остап’є Підволочиського району.

В указі, який оприлюднили на офіційній сторінці Тернопільсько-Бучацької єпархії ПЦУ зазначається, що священик порушив кілька правил, якими керується ПЦУ. 

«За участь в діях, спрямованих на розділення Православної церкви України, за порушення канонічного порядку та церковного статуту, за участь в служінні особи, яка перебуває під канонічною забороною протоієрей Степан Лановий з 7 лютого звільняється з посади настоятеля двох парафій і забороняється йому богослужіння терміном на 1 рік», зазначається в указі Архиєпископа Тернопільського і Бучацького (ПЦУ) Тихона Петранюка.

Пресслужба Тернопільської єпархії ПЦУ

НАГАДАЄМО: