В Тернополі скандал довкола бійки за участю священиків тернопільської церкви Різдва Христового, що трапилася в селі Винятинці Заліщицького району набирає обертів.

Нагадаємо,що священослужителі церкви Різдва Христового, що в обласному центрі, по благословінню Архієпископа Тернопільського і Бучацького Тихона влаштували “розбірки” із настоятелем храму Успіння Пресвятої Богородиці села Винятинці отцем Іваном Бойком. Проте в самій церкві “Різдва Христового” ще вчора це спростували.

«… такого інциденту не було, ніякого. Це є внутрішні церковні питання – яка бійка була? Скажу вам неофіційно – ніякої бійки не було! Врегульовувались церковні питання от. Все рівно правда восторжествує. Отець Іван в забороні є офіційно і те, що його відстоюють тото вони порушують правила і догми церкви не виконують волі ні церкви, ні єпископа, ні апостольських правил…»– повідомив кремезний чоловік в мирському одязі з валізкою в руці,який не представився.

Детальніше у відео “ІНТБ“.

Говорити відверту неправду представникам ЗМІ і вірянам це вже звичайна практика для служителів Зеленої Церкви. Ще не так давно попередник Владики Тихона – Владика Мстислав теж намагався переконати всіх, що бійку в СІТІ він собі не дозволяв. Та ми добре пам’ятаємо, які наслідки мала ця відверта брехня з вуст тодішнього керманича Тернопільської Єпархії УАПЦ.

ЗМІ неодноразово публікували біографію Архієпископа Тихона (Петранюка), який перейшов до УАПЦ після заборони в УПЦ КП та отримав Тернопільську кафедру в світлі кримінального скандалу по відчуженню пам’ятки місцевого значення Червоногородського Замку найвищим керівництвом Автокефальної Церкви, а саме Архієпископом Мстиславом (Гук) та Митрополитом Макарієм (Малетичем).

Нажаль про імпульсивність та нестриманість Владики Тихона ходять легенди. Так само, як і з священнослужителям, Його Високопреосвященство, дозволяє поводити себе і з браттями-архієреями.

Наприклад на Архієрейському Соборі, в січні 2018 року Божого, ще тоді Єпископ Тихон (Петранюк) в присутності усіх, публічно дозволив собі погрожувати єпископу Ужгородському і Закарпатському Кирилу (Михайлюку) керуючому Закарпатською Єпархією УАПЦ та повчати Предстоятеля Митрополита Київського і всієї України Макарія (Малетича), що і як потрібно робити для того щоб «Влада прийшла сама до Блаженнішого».

Частину аудіо запису представляємо вашій увазі.

Владика Кирил (Михайлюк): А звідки у Вас такі свєдєнія, що я з ним каждий день п’ю.

Владика Тихон (Петранюк): Нє будіть во мнє звэря пожалуй ста, Ви у мене дограєтесь! Я Вам чесно говорю. Я, Вас так похіротонюю, що Ви похіротовані у мене будете хіротоненіх. Я тебе нахіротонію, я тебе нахіротонію!

Владика Кирил (Михайлюк): Не треба мене розумієш, ти мені погрожувати, ще поки ти ніхто…

Митрополит Макарій (Малетич): Ну Владики ну бійтеся Бога!

 Владика Тихон (Петранюк): Нема шо по чужим єпархіям лазити…

Владика Кирил (Михайлюк): Я не лазив по твоїх єпархіях то по-перше, моя батьківщина ти, що додому не їздиш? Чи що?

Владика Тихон (Петранюк): Зараз поїдеш!

Владика Тихон (Петранюк): …Якщо ми таким чином хочем зробити, то це можна зробити і знайти зал і де переночувати і де зустріти – кожна єпархія. Де служити? Під Андріївською церквов служити Владика. Зробити підвищення привести хори зо два-три протодияконів. Явка всіх архієреїв і всього духовенства КРИВЕ, СЛІПЕ, ГОРБАТЕ – тоді буде порядок. Де служити? Поставити палатку не ОБОЛОНЬ ПИВО, а просто білу так, як у Лаврі ставлять і служити там. Переносний престіл купити, жертвенник і так служити Владика. Тоді нас побачуть шо ми є.

Запросити це телебачення продажне! Запросити ці партії нікому не потрібні – Самопомочі, оці Ляшків і всіх решта цих присутніх розумієте? І тоді ми зробимо, що ми є – масовку зробим. Після цього ВОНИ самі будуть кликати Блаженнішого на розмову. А якщо ми це не будемо робити – де служити на вітрі служити, на повітрі під Андріївськов церквою служити. Обов’язковим порядком. Бо це є перший Кафедральний храм  – серце України!…

Сьогодні, на подвір’ї Церкви Різдва Христового за дорученням керуючого Тернопільської Єпархії Високопреосвященнійшого Тихона, недолугий, але офіційний коментар подіям, що мали місце в селі Винятинці Заліщицького району Тернопільської області дав отець Василь Божаківський.

Прикро, що дані події на Тернопільщині відбуваються в передчасі проведення Об’єднавчого Собору де 15 грудня 2018 р.Б. буде обрано нового Предстоятеля помісної Автокефальної Православної Церкви в Україні.

ДАЛІ  БУДЕ…