“11 вересня 2020 р. Б. до Парафії святих Жон-Мироносиць в с. Почапинці Тернопільського району, Тернопільської області прибули о. Василь Божаківський, о. Анатолій Залізницький, та о. Михайло Горобець від архієпископа Тернопільського і Бучацького Тихона (Петранюка).

Уповноважені священослужителі зачитали укази та офіційно повідомили про рішення архієпископа Тихона (Петранюка)” – повідомляють на офіційному сайті Парафії святих Жон-Мироносиць.

В результаті візиту уповноважених кліриків Тернопільско-Бучацької єпархії ПЦУ між ними та громадою розпочалось протистояння та суперечка.

“Процедура залякування і шантажу – не спрацювала, не привела до бажання людей бути під управлінням Тихона (Петранюка) – канонічного архієрея з кримінальним минулим.

Люди спантеличені такими жорсткими заходами катування сільської парафії. Місцевий архієрей в ультимативній формі вимагав або визнати його і негайно перереєструвати СТАТУТНІ документи УАПЦ ТЄ та перейти в підпорядкування Тернопільсько-Бучацької єпархії ПЦУ, або отримати заборону до повного покаяння з усіма наслідками для мирян та отця-настоятеля.

Така авторитарна форма правління не виглядає, як батьківська турбота канонічного архієрея ПЦУ і таку поведінку по відношенню до пастви не можна назвати доброю…” – повідомили в Парафії святих Жон-Мироносиць.

“Громада парафії Святих Жон-Мироносиць разом з настоятелем Романом Будзинським, залишаючись невід’ємною частиною ПЦУ, як українська автокефальна православна парафія (УАПЦ) непохитно і твердо стоїть на позиції задекларованій недовірі керуючому Тернопільсько-Бучацькою єпархією ПЦУ Архієпископу Тихону (Петранюку Тарасу Івановичу) та смиренно очікує рішення Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого ЕПІФАНІЯ Митрополита Київського і всієї України..” – коментує громада.

Прес-служба Тернопільської єпархії ПЦУ