Стаття розглядає молитву, яку традиційно вважають головною під час Великого посту у Православній Церкві. Зосереджуючись на її значенні та походженні, стаття висвітлює глибину духовної складової цього святкового періоду.

Розкриття значення та походження важливої молитви Чотиридесятниці у православній традиції

У православній традиції Великий піст – це час духовного самовдосконалення, внутрішнього очищення та підготовки до святкування Великодня. Однією з ключових складових цього періоду є молитва, яку вважають найважливішою під час Чотиридесятниці.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Ця молитва, приписувана святому Єфремові Сирійському, відображає духовну сутність Великого посту та покликана допомогти в трудах духовного самовдосконалення. Зосереджуючи увагу на провині і милосерді, вона нагадує про важливість покаяння та співчуття до інших.

Хоча оригінал молитви існує грецькою мовою, вона має багато перекладів на різні мови, включаючи церковнослов’янську та українську. Ці переклади, хоч і намагаються передати суть молитви, не завжди вдаються в повній мірі передати її досконалість та глибину.

Головна молитва Великого посту відображає важливість духовного самовдосконалення та покаяння в цей період перед Великоднем. Вона надихає віруючих зосередитися на духовних цінностях і долучитися до спільної молитви та практик посту.

Основна молитва Великого посту

Господи і Владико життя мого, дух лінивства, безнадійності, владолюбства і марнослів’я не дай мені (тут належить здійснити доземний поклін). Дух же доброчесності, терпіння й любові даруй мені, рабу Твоєму (доземний поклін). Так, Господи Царю, даруй мені бачити провини мої і не осуджувати брата мого, бо Ти благословен єси навіки-віків. Амінь (доземний поклін).

Повторюється 12 разів із поклонами, після чого знову читається з доземним поклоном наприкінці: «Боже, очисти мене грішного».

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія