Голова ДЕСС, Віктор Єленський, зустрівся з делегацією Євангелічно-Лютеранської Церкви Данії для обговорення викликів, з якими стикаються релігійні громади в Україні в умовах війни. Зустріч акцентувала на необхідності єднання зусиль та підтримки з боку світових релігійних спільнот для протистояння російській агресії та досягнення справедливого миру.

Зустріч Голови ДЕСС з делегацією Євангелічно-Лютеранської Церкви Данії: Виклики для релігійних громад в умовах війни в Україні

Про рівень міжконфесійної толерантності та консолідацію церков і релігійних організацій в Україні в умов воєнного стану, про агресію та воєнні злочини росії проти релігійних громад України, масштабні руйнування культових споруд внаслідок масивних ракетних і артилерійських обстрілів рф, про виклики для свободи віросповідання, які переживають релігійні спільноти на тимчасово окупованих територіях України йшлося під час зустрічі Голови ДЕСС Віктора Єленського з делегацією Євангелічно-Лютеранської Церкви Данії, очолюваною преподобним д-р Нільсом Найманом Еріксеном, членом Національної ради з міжнародних відносин ЄЛЦ в Данії (Народної Церкви).

Віктор Єленський засвідчив глибоку вдячність релігійним лідерам з Данії за всебічну підтримку України та підкреслив важливість єднання зусиль релігійних громад України та світу в протистоянні російській агресії проти України задля встановлення справедливого миру.

Представники Данської Церкви висловили незмінну підтримку і солідарність у боротьбі за свободу та захист демократичних цінностей і акцентували увагу на зацікавленості у подальшій комунікації. Було докладно обговорено напрямки співпраці з Євангелічно-Лютеранською Церквою Данії в контексті підтримки України під час війни. Особливу увагу було приділено зміцненню і розширенню можливостей місії, яка б опікувалася духовними потребами українських біженців у Данії. 

Джерело – Державна служба України з етнополітики та свободи совісті