У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, Предстоятель ПЦУ, митрополит Епіфаній, розкриває страшну трагедію минулого століття та закликає до мудрості, засвоєння історичних уроків і віддання заповіді Ісуса Христа – любові до ближніх.

Митрополит Епіфаній осуджує цілеспрямований злочин проти Людства та Бога

Голокост – Злочин проти Людства та Бога: Звернення Предстоятеля ПЦУ

У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, спільно зі світовою громадськістю, ми висловлюємо сум за трагічною подією минулого століття, яка торкнулася і українські землі. Після двох Голодоморів, 1921-1923 та 1932-1933 рр., Голокост став наступним у часі актом геноциду, позбавивши життя понад півтора мільйона людей: жінок, чоловіків, дітей…

Митрополит Епіфаній, Предстоятель ПЦУ, визначає Голокост як не лише трагедію, але цілеспрямований злочин проти єврейського народу, ромів, мирних громадян, людяності, життя і Бога. За його словами, відкидання Бога та Його законів любові і милосердя призвело до самозвеличення, самолюбства і зверхності над іншими, що лягло в основу безбожницьких ідеологій, таких як більшовизм, нацизм і расизм.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Предстоятель закликає Всемилостивого Господа дарувати мудрість для правильних висновків, засвоєння історичних уроків та віддання одній з великих заповідей Ісуса Христа – любові до ближніх. Нехай ця пам’ять про Голокост завжди буде напуттям до спільної людської відповідальності та поваги до життя кожної людини.

Молитва в пам’ять 20 млн. мучеників закатованих фашиським режимом:

Боже милосердний, ми стоїмо перед Тобою в цей день, щоб пом’янути всіх мучеників, невинно вбитих, закатованих та замучених у таборах під час Голокосту. Нехай Твоє світло освітлює їхню вічну пам’ять і прийме їх душі в Царстві Небесному. Даруй нам мудрість і силу встояти проти несправедливості та геноциду, щоб ніколи більше не повторювалася така трагедія. Амінь.