Сьогодні, 23.06.2020, об 11:00 у приміщенні Західного апеляційного господарського суду м. Львова відбувся розгляд апеляційної скарги ТОВ «ДЖУРИНЕНЕРГО» на Рішення Господарського суду Тернопільської області від 20.01.2020 у справі № 921/495/19.

Склад суду: головуючий суддя – Бонк Тетяна Богданівна; суддя-доповідач – Бонк Тетяна Богданівна, суддя-учасник колегії – Бойко Світлана Михайлівна, суддя-учасник колегії – Матущак Олег Іванович.

Голова Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталія Михайлівна Шевчук прокоментувала сьогоднішній розгляд апеляційної скарги ТОВ «ДЖУРИНЕНЕРГО» на Рішення Господарського суду Тернопільської області:

– Майно Церкви було продано Митрополитом Макарієм (Малетич) та Архієпископом Мстиславом (Гук), не бачила ані одного, ані другого баригу (прим.ред термін “барига” тлумачиться, як перекупник краденого або продавець, торговець, бізнес якого оцінюється як недостойний) в залі західного апеляційного господарського суду, як, власне, і Вівчар Романа Володимировича – щасливого скупника краденого. У рішенні Господарського суду Тернопільської області зазначено: «Між сторонами мало місце укладення удаваного правочину внесення вкладу до товариства, за яким сторони приховали договір купівлі-продажу об`єкта нерухомого майна». Мабуть, тому почесний громадянин Львова, згідно зі Статутом ПЦУ, ще й постійний член Священного Синоду (слід читати «постійна ганьба») Митрополит Львівський Макарій, прикриваючись похилим віком і незадовільним станом здоров’я, сьогодні пропустив судове засідання.

Знаючи Владику Макарія як людину, що за короткий час свого Предстоятельства в УАПЦ умудрилась продати і розвалити все, до чого торкалась його десниця, переконана: якби Його Високопреосвященство мав хоч крихту мужності, то обов’язково був би присутнім у Господарському суді м. Львова сьогодні, оскільки саме з його благословення і відома майно Церкви втрачено і передано разом із землею приватній особі. Ти продав – ти і виправляй ситуацію! Як таке можна пропустити? Це ж цілий кримінальний детектив, у якому Митрополит Макарій (Малетич) та його посібники, які перебувають під кримінальним переслідуванням, – Мстислав Гук, Тихон Петранюк – головні дійові особи.

Дивує байдужість ЗМІ м. Львова. Хоча б поцікавились у Митрополита Макарія, як це так – було у Церкви майно вартістю два мільйони доларів і загуло – вперше в історії православної Церкви ієрархи на чолі з Предстоятелем Церкви скоїли таку резонансну оборудку – продали монастир у приватну власність, пам’ятку архітектури XVII століття! І зверніть увагу: не москалі чи уніати, а самі патріоти, західняки і ревні автокефалісти, а про такий «подвиг» владик Православної Церкви України засоби масової інформації ані пари з вуст?

Та ми не зважаємо, викрили шахрайську оборудку і змусимо цю святу трійцю – Макарія, Тихона, Мстислава – повернути Церкві належне. Вони неминуче відповідатимуть перед законом і людьми. Хоча ми чітко усвідомлюємо, як ці злодії можуть повернути те, що вже потрачено, – змушені були поділитись, віднести хабарі в прокуратуру та слідчі органи, щоб не чіпляли, подати абсолютно безперспективні позови, найняти адвокатів, подати заяву в СБУ і роками відстоювати свою честь, гідність і ділову репутацію в судах… Чого не зробиш заради забезпечення безбідного існування дітей, онуків і племінників… А там з часом, як кажуть у народі, або віслюк здохне, або падишах помре (прим. ред “Притча про Ходжу Насреддіна)

– А що про це говорять у Митрополії ПЦУ?

– Згідно з православною еклезіологією (вченням про Церкву), традицією і канонічним правом, всі архієреї (єпископи, архієпископи, митрополити, патріархи) рівні між собою як священнослужителі вищого, єпископського, ступеня. Відносини між ними регулюються Священним Писанням і Переданням, канонічним правом і статутними нормами Помісної Церкви. Тож краще з таким питанням звернутись безпосередньо до канцелярії Предстоятеля ПЦУ Блаженнішого ЕПІФАНІЯ, Митрополита Київського і всієї України, з письмовим запитом, – сказала Наталія Шевчук.

Наступне судове засідання призначено на 28 липня 2020 року о 10:40

Як церковним ієрархам вдалось продати монастир та пам’ятку архітектури 

ЧИТАТИ ТУТ!

Прес-служба Тернопільської єпархії ПЦУ