У Світлий понеділок, 17 квітня 2023 року, архієреї, духовенство, чернецтво та вірні після Божественної літургії у Свято-Михайлівському кафедральному соборі привітали Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія зі святом Пасхи.

Від імені єпископату та духовенства вітальне слово виголосив архієпископ Агапіт:

«Ваше Блаженство, дорогий наш Владико і отче!
Христос Воскрес!
Ось і дочекалися ми того радісного дня, який передбачали в молитвах і подвигах благодатних днів Великого посту. Як Господь у Євангелії говорить про народження нової людини, так і наше святкування Воскресіння Христового: коли торжествуємо із воскреслим Спасителем, то немає місця для печалі за вчиненими гріхами, бо радість цього невимовного торжества переважає все. Щиро бажаємо Вам берегти радість пасхальної ночі увесь рік, щоб в цій радості мати для себе джерело натхнення та ділитися нею з паствою.

Воскресіння Христове має велике значення у нашому християнському прямуванні дорогою життя. Бажаємо Вам, Ваше Блаженство, за словами святителя Лева Великого, єпископа Римського, завжди пам’ятати, що «таким є шлях спасіння, і наслідування Воскресіння, здійсненого Христом, оскільки на слизькому шляху цього життя різні помилки і падіння не припиняються, то слід перенестися із хиткого ґрунту на твердий».

Наше утвердження в християнській вірі полягає в упевненості, що Бог поруч і, не зважаючи на час, дарує нам можливість бути учасниками Його перемоги над злом. Зараз для нас життєво необхідно пам’ятати, що страшне лихоліття війни, вчинене сатанинськими прислужниками, котрі навіть намагаються прикриватися іменем Божим, все одно мине, і ми з Божою допомогою повернемося до мирного спокійного життя. Воскресіння Христове, за висловом блаженного Ісихія Єрусалимського долає зброю пекла: «Мертвого хоронив Його Йосиф, але, похований як людина, Христос як Бог обеззброїв смерть. І знову як мертвого стерегли Його воїни, але, як Бога побачивши, затряслися воротарі пекла». Тож якщо саму силу смерті долає Воскресіння Христове, то що може заподіяти тлінна зброя проти вірних шанувальників перемоги Самого Господа?

Господь навчає нас важливій істині — єдність заради Христа творить людей справжніми його послідовниками. «Де двоє чи троє зберуться в ім’я Моє, — говорить Господь, — там і Я серед них». Погляньте, Ваше Блаженство, на співслужителів і вірян, які сьогодні, як і завжди, моляться разом із Вами. Саме це є видимим свідченням нашої єдності у Христі. Святитель Григорій Нисський про єдність християнську в день свята Воскресіння Господнього говорить так: «Як новий, тільки що утворений рій бджіл, що в перший раз вилітає з пасіки на світло і повітря, весь разом сідає на одній гілці дерева, так і в справжнє свято всі члени родин звідусіль збираються у свої будинки. І справді справедливо порівнюють цей день з днем ​​майбутнього воскресіння, бо той і інший збирає людей… Нині і праведник радіє, і нечестивий свою совість сподівається виправити покаянням. Нинішній день полегшує всяку скорботу, і немає людини такої сумної, яка не знаходила б розради в торжестві свята».

Від усього молитовного собору зичимо Вам перебувати завжди у доброму здоров’ї, сповненим сил для величних звершень на ниві Христовій. Хай помічниками для Вас будуть приклади Самого Господа і святих угодників Його, а також злагоджена співдія всієї повноти нашої Помісної Української Православної Церкви. Дозвольте запевнити Вас у тому, що ми чудово розуміємо необхідність прямувати за людиною, яка завжди і в усьому керується волею Божою. Бажаємо Вам, щоб спільними зусиллями наблизився той день, коли тривожне ревіння сирен, що попереджають про небезпеку обстрілів, змінилося на життєстверджуючу мелодію церковних дзвонів, які закликають народ Божий у храм на молитву. Хай звучать новини, що приносять надію, хай розквітає наша земля, як прекрасні весняні квіти, хай у серці невгасимо палає вогонь віри, а любов Воскреслого Господа тримає непохитно на шляху до Царства небесного.

В цей урочистий день, коли ми на весь світ сповіщаємо: «Христос воскрес!» найперше дякуймо Богові за все, що Він дає нам. Лише з Богом ми гідно долаємо життєві труднощі, лише з Ним одним досягаємо славних перемог. Прийміть від нас усіх щирі вітання зі святом і сердечну вдячність за молитву у цей благословенний день.
Христос Воскрес!»

У відповідь Предстоятель подякував за теплі слова привітань та виголосив першосвятительське слово.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)