28 липня 2022 року Україна вперше відзначає нове свято – День Української Державності. Ця важлива дата була запроваджена 24 серпня 2021 року, у 30-ту річницю Незалежності України, наказом Президента Володимира Зеленського.

З метою гідного відзначення славетного дня тисячолітньої традиції Української державності 28 липня у Тернополі в парку «Сопільче» відбулися урочистості, спільна молитва за Україну та покладання квітів до пам’ятників і пам’ятних знаків борцям за волю України.

«Сьогодні, у світле свято рівноапостольного князя Володимира та річницю Хрещення Київської Русі-України, українці вперше відзначають ще одне важливе свято –  День української державності. Тисячоліття за цю державну традицію боролися герої минулого. За тисячолітню незалежність сьогодні борються герої сучасності.
Вся українська нація боронить державу від ворога, який народився у мокшанських болотах відсталої заліської окраїни Київської Русі. І тепер ці нащадки мокшан заявляють про «одін народ», – звернувся до присутніх міський голова Сергій Надал. – Знайте, московитські поганці, не може бути нічого спільного між нащадками Володимира Великого та дикими орками з московських боліт.
Українська державність має тисячу років і буде існувати вічно. Зі святом Вас друзі! Зі святом Української державності! Україна вистоїть. Україна переможе».

З нагоди свята Тернопільська громада долучилася також до всеукраїнської акції «Все є Україна. Все є перемога. Все є ЗСУ», започаткованої жінками з запорізької команди «DreamTeam», які розгорнули стяг на вершині Говерли.

Наша громада отримала цей прапор з сусідньої Рівненщини, і сьогодні під час урочистостей на стягу, що далі помандрує Україною і згодом буде переданий нашим захисникам і захисницям на фронт, були залишені слова підтримки і побажання від мешканців Тернопільщини. Останньою точкою, де заплановано розгорнути державний символ, має стати звільнений Крим.

Джерело: Тернопільська міська рада