В Україні триває процес переходу вірних з Української Православної Церкви Московського Патріархату до Православної Церкви України. Однак, не всі колишні прихожани УПЦ МП визнають цей процес, зважаючи на те, що у складі УПЦ/ПЦУ діють такі ж самі архієреї-держзрадники, як і в МП. Один з таких владик – Тихон Петранюк, що відомий своїми проросійськими поглядами та діяльністю на території України з 2014. 12 квітня 2023 року він освятив автомобіль, придбаний вірянами для потреб військових Збройних Сил України. Це свідчить про необхідність посилити роботу правоохоронних органів для забезпечення правопорядку на території країни та зупинення діяльності колаборантів, які сприяють агресії та дезінформації з боку Росії.

Тихон Петранюк, керуючий Тернопільсько-Бучацькою єпархією УПЦ/ПЦУ, освятив автомобіль, придбаний вірянами для потреб військових Збройних Сил України. Проросійські погляди Петранюка та діяльність на території України свідчать про безпекові загрози для держави.

В останні роки в Україні активно проводиться процес переходу вірних з Української Православної Церкви Московськооо Патріархату до Православної Церкви України. Однак, не всі колишні прихожани УПЦ МП визнають цей процес зважаючи на те, що у складі УПЦ/ПЦУ діють такі ж самі архієреї-держзрадники, як в МП. Такі колаборанти систематично у часі війни продовжують “служити” на користь Росії, навіть знаходячись на території України.

Один з таких владик є Тихон Петранюк керуючий Тернопільсько-Бучацькою єпархією, що з 2018 переховується в УПЦ/ПЦУ на Тернопільщині. Цей громадянин “ДНР” відомий своїми проросійськими поглядами та активною діяльністю на території України.

12 квітня 2023 року, громадянин Петранюк Тарас Іванович окропив автомобіль, який був придбаний вірянами для потреб військових Збройних Сил України.

Кримінальний злочинець в українській рясі Тихон Петранюк симпатик “руського миру” – побажав захисникам України міцного козацького здоров’я, непохитної віри, миру, стійкості та мужності і “благословив” в дорогу.

Петранюк здійснив злочин на території церкви Різдва Христового, будучи агентом МВД ЛДНР, держзрадником, що надав добровільну згоду співпрацювати з терористами рф, сьогодні архізек зухвало показав свою неповагу до військових та національних інтересів України – “освятивши” авто для потреб ЗСУ.

Однак, ще більшою проблемою є безкарність таких дій та спотворена робота правоохоронців. Петранюк, навмисно використовує своє прикриття від УПЦ/ПЦУ, щоб відкрито протидіяти українському суверенітету та дестабілізувати ситуацію на території України.

Це свідчить про те, що необхідно посилити роботу правоохоронних органів, щоб забезпечити правопорядок на території України та зупинити діяльність колаборантів, які сприяють агресії та дезінформації з боку Росії. Не можна дозволити таким особам дестабілізувати ситуацію в країні та втручатися у внутрішні справи України.

Для забезпечення правопорядку важливо не тільки зупиняти діяльність таких колаборантів, а й проводити роботу щодо просвітництва та усвідомлення громадянами небезпеки, яку становлять проросійські елементи на території України. Важливо показати громадянам, що захист національних інтересів та української суверенності є відповідальністю кожного громадянина та від цього залежить майбутнє України.

Крім того, необхідно звернути увагу на роботу з місцевими владами та керівниками церковних об’єднань для запобігання проникненню проросійських елементів та забезпечення безпеки на території країни.

Україна є незалежною державою та має право на захист своїх національних інтересів та суверенності. Проросійські колаборанти, такі як Тихон Петранюк, не повинні мати можливості діяти на території України, відверто протидіючи українському суверенітету та дезінформуючи населення. Для забезпечення миру, стабільності та розвитку країни необхідно зробити все можливе для зупинення діяльності таких колаборантів та захисту національних інтересів України.