Свято Покрова Пресвятої Богородиці і День захисників та захисниць України святкуються сьогодні, вкладаючи акцент на єдність українського народу у молитві та захисті.

Два важливих свята, які об’єднують Україну на шляху захисту і єдності

Два великі свята ми відзначаємо сьогодні – свято Покрова Пресвятої Богородиці та День захисників та захисниць України. Два великі свята, поєднані не лише спільною датою, але й спільними цінностями – захистом, милосердям, турботою про ближніх, які символізує собою Покров Богородиці і які щоденно виявляють українські воїни, стоячи на захисті Української держави.

Заступництво Богородиці допомагало нам у минулому, коли під покровом Богородиці-Оранти в Софійському соборі ми утвердилися як єдина помісна Православна Церква України, остаточно відкинувши духовне ярмо «русского міра». Віримо, що так само допоможе Вона нам і в майбутньому, благословить наш народ перемогою у боротьбі за правду і свободу, віджене від нас орду чужинців. Віримо, що Пречиста Матір Божа молиться за нас, бо мільйони голосів у молитві звертаються до Неї вдень і вночі: «Покрий нас від усякого зла чесним Твоїм омофором!»

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Нині ми спільно молилися у Покровському кафедральному соборі Рівного. Божественній літургії передувала хвилина мовчання за українськими захисниками та захисницями, що полягли у боротьбі за нашу незалежність. Також у Рівному біля стели памʼяті полеглих українських Героїв звершив заупокійну літію за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини й мирних жителів.

Військові, які були поранені внаслідок російської агресії, тепер зможуть відновлюватися у новому реабілітаційному центрі при Рівненській обласній клінічній лікарні імені Юрія Семенюка, на урочисте відкриття якого сьогодні мав честь бути запрошеним. Звершив Чин освячення реабілітаційного центру, аби Господь благословляв та підтримував українських оборонців, які проходитимуть тут лікування.

Серед численних іменувань, які вживає Церква щодо Богородиці, є й таке, добре відоме нам – Непереможна Воєвода. Як у давній час звитяжний герой йшов попереду війська, своїм прикладом надихаючи інших на боротьбу з ворогом, так Діва Пречиста войовничо закликає нас боротися зі злом. Тому ми нині, в день свята, з особливим розчуленням серця покладаємо на Неї, Непереможну Воєводу, нашу надію і просимо захисту для України, для наших мужніх воїнів – новітніх героїв, просимо перемоги над злом і справедливого миру.

І нехай за молитовним заступництвом Пречистої Діви Її Син, а наш Спаситель, звершить все на благо! Господу нашому Ісусу Христу і Його Пречистій Матері слава на віки віків!