НовиниСтаттіФотоОрки в рясах: рпц бере пряму участь в окупації Україниfond2 секунди тому

Якщо раніше духовенство російської православної церкви здебільшого займалось ідеологічною підтримкою та виправданням війни, що абсолютно безпідставно була розв’язана кремлем проти України, то відтепер можна сміливо стверджувати, що священники московського патріархату прийшли як окупанти на нашу землю разом з солдатами російської армії.

У березні цього року в мережі з’явилась низка публікацій та відеороликів під назвою: «В Херсонській області православний священник благословив російських військових, які беруть участь в спецоперації (війні, – ред.) в Україні».

Примітно, що практично одразу філія російської православної церкви в Україні (так звана УПЦ МП) поспішила відмежуватись від клірика-окупанта і заперечила власну участь у богослужіннях з окупаційними підрозділами російської федерації.

Приналежність «головного героя» згаданих сюжетів до кліру заперечили Херсонська, Новокаховська єпархії УПЦ МП, а згодом таку ж заяву оприлюднив і офіційний сайт УПЦ МП.

Та насправді ситуація виявилась набагато цікавішою.

Як повідомили власні джерела Духовного Фронту України з числа духовенства УПЦ МП, згаданим священиком виявився клірик Новоросійської єпархії Кубанської митрополії російської православної церкви протоєрей валерій черненко, який прибув на українську землю разом з окупаційними підрозділами російської армії.

Саме валерій черненко благословляв окупантів у Хресонській області, а пізніше, на Великдень, в районі Чорнобаївки, поблизу відомого аеропорту, проводив святковий молебень, «причащав» військовослужбовців окупаційної армії рф та освячував їм великодні кошики.

Джерелам ДФУ достеменно не відомо, чи є валерій черненко офіційно призначеним військовим капеланом рпц та відряджений на територію України у складі відповідних підрозділів, чи він виконує цю «місію» на волонтерських засадах.

У будь-якому разі, його перебування на території України та виконання «духовних» практик за участю військовослужбовців рф можливі виключно за умови погодження такої діяльності з командуванням окупаційної армії та з архієреями рпц.

А це, своєю чергою, стає черговим доказом того, що російська православна церква остаточно «пов’язана кров’ю» зі злочинним путінським режимом і є повноправною співучасницею всіх військових злочинів рашистських окупантів на території України. А значить і відповідати духовенству рпц доведеться по кожному факту, кожному епізоду злочинної діяльності путіністів проти України та українського народу.