Секретар РНБО Олексій Данілов наголошує, що санкції РНБО застосовуються не до УПЦ, а лише до окремих осіб, які співпрацюють з агресором. Про це він заявив в ефірі телемарафону «Єдині новини», передає Укрінформ.

«Я не вважаю, що ми боремося з церквою. Є окремі особи, до яких є певні претензії у СБУ, і відносно цих людей вводяться санкції. А те, що вони мають якийсь сан, десь працюють, нам байдуже, якщо мова йде про національну безпеку. Нам немає значення, чи в рясі, чи в костюмі від BRIONI, чи ще в чомусь людина. Ми на це не звертаємо увагу, якщо йдеться про нацбезпеку. Всі, хто працює з окупантом, хто має відношення до рф – вони всі мають відповідати за законами нашої країни», – зазначив Данілов.

Очільник РНБО уточнив, що санкції не вводять проти тих чи інших інституцій, а проти персон, які безпосередньо мають контакти з рф.

«Ви знаєте цього Гундяєва (патріарх московський Кирило – ред.), він на росії править, і якщо ви з ним спілкуєтесь під час війни, то у мене питання. Якщо людина відправляє вбивати наших громадян, то про що з ним можна спілкуватись, про що домовлятися?», – сказав Данілов, підкресливши вкотре, що якщо особа має контакт із тими, хто приніс війну в Україну, то вона відповідатиме за українськими законами.