3 вересня 2017 р.Б., в програмі ТСН. Тиждень, журналіст Сергій Гальченко провів розслідування масштабної земельної афери довкола парку культури і відпочинку Почайна. За древніми літописами в 988 саме в злитті річок Дніпро і Почайна відбулось Хрещення Київської Русі.

Блаженніший Митрополит Макарій (Малетич) та парафія  свщмч. Кипріяна та мчц. Юстини Київської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви домовились про продаж одного гектару землі в межах парку, виділеного для побудови культової споруди, під забудову багатоповерхового житлового будинку. За цією “угодою” стоїть чималий перелік документів, які підтверджують проведене розслідування.

Зокрема оприлюднено лист Предстоятеля УАПЦ до відомого бізнесмена та забудовника столиці Вадима Столара, у якому владика Макарій просить перший поверх та дві двокімнатні і одну трикімнатну квартири для священиків своєї церкви в майбутньому житловому багатоквартирному будинку. Запевняючи, що при складанні Договору виконає покладені на нього зобов’язання, а саме передати зазначену земельну ділянку у власність ТОВ «Київоблжитлобуд».

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ