Український митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор очолив святкову літургію з нагоди свята Входу Господнього в Єрусалим у храмі Різдва Пресвятої Богородиці в Тернополі. Під час богослужіння були звернуті молитовні прохання за мир та спокій в Україні, за владу, народ та за полеглих захисників Батьківщини. Митрополит також вручив орден святого рівноапостольного князя Володимира III ступеня протоієрею Олексію Головацькому за його духовну працю та внесок у розвиток Церкви. Це свято нагадує про подію, коли Ісус Христос в’їхав до Єрусалиму на оселі, яку приніс із собою, і йому радісно вітали люди, які бачили в ньому спасителя. Свято Входу Господнього є нагадуванням про те, що в нашому житті завжди є місце для Божої благодаті та милосердя, які допомагають нам у наших боротьбах та труднощах.

Митрополит Тернопільський і Кременецький очолив святкову літургію та нагородив протоієрея орденом за духовну працю

Українська православна церква відзначає свято Входу Господнього в Єрусалим щорічно в неділю після Пасхи. Цей день є нагадуванням про подію, коли Ісус Христос в’їхав до Єрусалиму на оселі, яку приніс із собою. Йому радісно вітали люди, які бачили в Ньому спасителя.

9 квітня 2023 року митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор очолив Божественну літургію у храмі Різдва Пресвятої Богородиці в Тернополі. Співслужили настоятель храму, секретар єпархії протоієрей Олексій Головацький, клірик храму протоієрей Роман Луговий та запрошене духовенство.

Під час святкового богослужіння були звернуті молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і народ, а також за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини й мирних жителів. Ці молитви є духовною підтримкою для тих, хто перебуває в боротьбі за мир та стабільність нашої держави.

Під час святкової літургії митрополит Нестор нагородив протоієрея Олексія Головацького орденом святого рівноапостольного князя Володимира III ступеня за його духовну працю та внесок у розвиток Церкви. Також Його Високопреосвященство привітав протоієрея із 50-річчям.

На завершення урочистого богослужіння митрополит Нестор окропив гілля верби та присутніх освяченою водою, що символізує свято Входу Господнього в Єрусалим. Також, цим актом він нагадав вірянам про подію, яка сталася багато століть тому і яка зберігає свою значимість і досі.

Свято Входу Господнього є одним з найважливіших християнських свят. Воно є святом радості і надії, яке нагадує нам про те, що в нашому житті завжди є місце для Божої благодаті та милосердя. Це свято дарує нам можливість знову пережити радість і глибоке вірування в те, що Бог завжди поруч з нами та допомагає нам у наших боротьбах та труднощах.

Святкове богослужіння і нагородження орденом святого рівноапостольного князя Володимира III ступеня свідчать про важливість духовної роботи та внеску в розвиток Церкви. Ці заходи підтримують інтерес до віри та релігійної культури в Україні, сприяють зміцненню духовних цінностей і згуртованості українського народу.