Професор Микола Лазарович став першим лауреатом відзнаки “Великого бажайте”, яку заснував архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк з метою вшанування постаті Патріарха Йосифа Сліпого та підкреслення цінності його свідчення для українців. Микола Лазарович – відомий український історик, політолог і громадський діяч, який присвятив свою працю дослідженню історії українського національного руху. Він вважає вшанування постаті Патріарха Йосифа Сліпого дуже важливим для українського народу та зазначив, що отримання відзнаки є великою честю.

Професор Микола Лазарович отримав першу відзнаку “Великого бажайте” від Тернопільсько-Зборівської митрополії за втілення ідей та цінностей Патріарха Йосифа Сліпого

Нещодавно у Тернопільському драматичному академічному театрі імені Тараса Шевченка відбулося величне духовне дійство з метою вшанування постаті Патріарха Йосифа Сліпого та підкреслення цінності його свідчення для сучасних українців. Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк заснував відзнаку «Великого бажайте», якою Тернопільсько-Зборівська митрополія щорічно вшановуватиме осіб, котрі своєю працею втілюють цінності та ідеали Патріарха Йосифа.

Першим лауреатом цієї відзнаки став професор кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності Західноукраїнського національного університету Микола Лазарович. Микола Лазарович – український історик, політолог, громадський діяч, доктор політичних наук, кандидат історичних наук, Почесний професор ЗУНУ та заслужений працівник освіти. Він є відомим в Україні та за кордоном дослідником історії українського національного руху, автором численних наукових статей і монографій з цієї тематики.

Професор Микола Лазарович дуже вдячний за отриману відзнаку та зазначив, що для нього це величезна честь. Він вважає, що вшанування постаті Патріарха Йосифа Сліпого дуже важливе для українського народу, а його ідеї та цінності досі актуальні.

Патріарх Йосиф Сліпий був визнаний одним з найвидатніших діячів українського національного руху XX століття. Він був головою УГКЦ (Української греко-католицької церкви) з 1957 до 1984 року, коли його затримали радянські органи влади і засудили до в’язниці за “антирадянську аґітацію та пропаганду”. Через три роки після затримання, у 1987 році, він був звільнений і виїхав до Риму, де прожив до своєї смерті в 2001 році.

Патріарх Йосиф Сліпий залишив великий слід у вірменському, українському та світовому православ’ї, він був автором численних книжок та статей на релігійну та культурну тематику. Його свідчення про віру та любов до рідної землі залишилися надихаючими для багатьох людей. В Україні після його смерті було створено багато фондів та установ, які присвячені його пам’яті.

Вшанування постаті Патріарха Йосифа Сліпого є важливим для українського народу, оскільки він є символом національної самосвідомості та боротьби за права та свободу українського народу. Він також є прикладом для наступних поколінь українців, які працюють над збереженням та розвитком української культури та національної ідентичності.

Джерело – tze.org.ua