У Тернополі традиційно вшанували воїнів, які загинули під час цієї жахливої війни. Представники влади, громадських організацій, військовослужбовці та жителі міста вшанували пам’ять полеглих Героїв біля пам’ятника воїнам-афганцям у парку «Національного відродження».

Священники провели панахиду за загиблими, а присутні поклали квіти до монумента.  Також представники влади вручили нагороди та грамоти воїнам-афганцям з Тернопільщини. Багато з них зараз як волонтери допомагають нашим Збройним Силам.

Заступник начальника Тернопільської ОВА Ігор Гайдук  підкреслив, що чимало військових, які брали участь у війні в Афганістані, зараз захищають українські землі від російського ворога.

«З 1979 до 1989 року близько 150 тисяч українців пройшли через горнило цієї війни.

З початком вторгнення в Україну багато з них знову пішли на передову. Інші ж допомагають з реабілітацією ветеранів АТО/ООС. Це сильні та сміливі люди, які цінують життя. Шануємо та пам’ятаємо!», – сказав Ігор Гайдук.

У війні в Афганістані брали участь 2703 тернополян. На сьогодні в області є майже 1 800 учасників афганської війни. З них 93 – брали участь в російсько-українській війні.

Пресслужба Тернопільської ОВА