Тернопільщині втрачає у цій війні кращих своїх синів. Так, на Шумщині в осанню дорогу провели справжнього Героя, захисника України Івана Горобця. Життя захисника обірвалося 10 жовтня у селі Первомайське Донецької області.

Народився Іван Горобець у Залісцях. У батьків їх було четверо дітей: двоє братів та дві сестри. Іван був найменшим у родині.Як розповідає його сестра Оксана, Іван був хорошим, слухняним хлопцем. Після закінчення школи навчався у Тернополі на будівельника. Почав їздити на заробітки за кордон, адже мав золоті руки.

Чоловік боронив Україну під час АТО, також служив за контрактом.

“Іван любив правду, завжди її добивався. Боровся за Україну і хотів її захищати. Знаючи, яка ситуація в країні, він не міг не піти воювати. Усе казав, що там його сім’я, побратими, – розповідає сестра Оксана. – Як розв’язалася повномасштабна війна, Іван зібрав необхідне і чекав. Казав, якщо його не покличуть, піде сам. Але так сталося, що його покликали”.

Хоча й чоловік був багатодітним батьком, не шукав ніяких відмовок, ні перед чим не зупинявся. У березні він пішов служити у Збройні сили України. Жодного разу не приїжджав до рідного села. Пояснював: дають усього три дні, туди ж і дорога входить. Приїде, нема коли вдома побути, тільки рідні розхвилюються. За день до загибелі Іван спілкувався з мамою, казав, щоб не переживала тоді, коли він не виходить на зв’язок. Як тільки зможе, обов’язково зателефонує.

Сиротами залишилося четверо Іванових дітей, яких він дуже любив. Найстарший син Роман, якому 20 років, зараз служить строковиком у Національній гвардії.

На три роки менший Максим навчається у Луцьку, Артем – школяр. Найменшенькій донечці Анютці – 5 рочків.

Пресслужба Тернопільської Єпархії ПЦУ