Сьогодні вшановуються батьки великого пророка Іоана Предтечі – священник Захарія та праведна Єлисавета. Їхнє життя служить прикладом міцної віри, надії на Бога та жертовної батьківської любові. Не зважаючи на безпліддя та випробування, вони продовжували молитися та сподіватися на милість Божу, і їхній син, Іоан Предтеча, став великим пророком.

Життя святих батьків Іоана Предтечі – Захарії і Єлисавети, як приклад міцної віри та батьківської любові

Сьогодні вшановуються батьки Іоана Предтечі, про якого Сам Спаситель говорив, що «Не було серед народжених жінками більшого за нього» (Мф. 11: 11). Його батьками були священник Захарія та праведна Єлисавета, сестра святої Анни, матері Пресвятої Богородиці.

Праведне подружжя жило в стародавньому місті Хевроні, досягло старості, але дітей не мало. В ті часи безпліддя вважалося покаранням Божим, але вони не зневірились, не звинувачували і не нарікали на Бога, натомість продовжували молитися та сподіватися на Його милість. І Господь здійснив їхнє прохання, приготувавши для їхнього сина особливу місію.

Якось праведний Захарія під час богослужіння в Єрусалимському храмі побачив архангела Гавриїла, який звістив, що у Захарії народиться син, який буде провісником очікуваного Старозавітною Церквою Спасителя – Месії: «Ангел же сказав йому: не бійся, Захаріє, бо почута молитва твоя, і жінка твоя Єлисавета народить тобі сина, і наречеш ім’я йому Іоан; і буде тобі радість і втіха, і багато хто народженню його зрадіє, бо він буде великий перед Господом» (Лк. 1: 13 – 15).

Захарія засумнівався у можливості виконання цього пророцтва і за маловір’я був покараний німотою. Коли ж справдилося сповіщене ангелом, і Єлисавета, яка була раніше неплідною, народила Іоана (ім՚я це Захарія написав на дощечці, хоча раніше такого імені нікому в їхньому роді не давали), почав говорити Захарія і прославляти Бога.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Пізніше, коли нечестивий цар Ірод почув від волхвів про народження Месії, він вирішив вбити у Вифлеємі та його околицях всіх немовлят у віці до 2-х років. Ірод добре знав про незвичайне народження сина Захарії і Єлисавети, тож захотів убити і малого Іоана, побоюючись, що той стане царем юдейським. Захищаючи своє дитя, праведна Єлисавета сховалася разом з немовлям у горах. А Захарію вбили прямо у храмі воїни Ірода за відмову відкрити місце перебування немовляти Іоана та його матері. Праведна Єлисавета померла в печері за 40 днів після чоловіка, а Іоан далі жив сам до того часу, як вийшов на проповідь про покаяння і сподобився хрестити Господа нашого Ісуса Христа.

Така історія життя батьків великого пророка Іоана Предтечі, яка свідчить про міцну віру і надію на Бога, а також – про велику й жертовну батьківську любов. Бо заради власних дітей батьки готові жертвувати не лише своїм майном, становищем, здоров’ям, а й найціннішим – власним життям.