За заявою Наталії Михайлівни Шевчук, голови громадської організації «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія», слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Тернопільській області 9 листопада 2017 року розпочато досудове розслідування № 12017210010003614 за фактом привласнення грошових коштів релігійної організації «Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви» на суму 292 тис. грн, отриманих від відчуження пам’ятки архітектури місцевого значення «Руїни палацу ХVІІ–ХІХ століть», за ч. 4 ст. 191 КК України, процесуальне керівництво здійснюється Тернопільською місцевою прокуратурою.

У березні 2018 року поліція була вже готова вийти на фінішну пряму шляхом складання обвинувального акта та передати справу до суду, оголосивши підозру архієпископу Мстиславу (Гуку Р. В.) та визнавши потерпілою стороною Релігійну організацію «Консисторія (Єпархіальне управління) Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви». Проте єпископ Тернопільський Преосвященніший Тихон, діючи від імені Тернопільської єпархії УАПЦ як керуючий, не надав згоди на визнання потерпілою релігійної організації «Консисторії (Єпархіального управління) Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви», незважаючи на те, що за відчуження нежитлової будівлі (Руїни палацу ХVІІ–ХІХ століть) комплексу будівель і споруд, розташованих у с. Нирків Заліщицького району Тернопільської області, на розрахунковий рахунок чи в касу консисторії Тернопільської єпархії УАПЦ кошти не надходили.

Так, 29 березня 2018 року за підписом єпископа Тернопільського Преосвященнішого Тихона (Петранюка), керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ, подається лист на ім’я Старшого слідчого СУ ГУНП у Тернопільській області Кушніру В. В., у якому йдеться про таке.

 

Старшому слідчому СУ ГУНП

в Тернопільській області

Кушніру В. В.

Шановний Володимире Володимировичу!

                У відповідь на Ваше звернення №4119/9/2-2018 року повідомляю наступне.

Відповідно до ст. 55 КПК України потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди.

19 вересня 2017 року я, архієпископ Тихон (Петранюк Тарас Іванович) призначений єпархіальним (правлячим) архієреєм Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, яка діє як окрема юридична особа у формі релігійної організації «Консисторія (Єпархіальне управління) Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви» (адреса 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 22, код за ЄДРПОУ 25347638 надалі — Тернопільська єпархія УАПЦ. Після призначення керівником мною було ініційована інвентаризація документації та веб-ресурсів зазначеної релігійної організації.

Під час проведення інвентаризації було виявлено несанкціоноване вилучення, ймовірно викрадення, невідомими особами з канцелярії Тернопільської єпархії УАПЦ документів, що були складені під час відчуження нерухомого майна єпархії, що розташоване на території Нирківської сільської ради Заліщицького р-ну Тернопільської області. Щодо цього факту Тернопільською єпархією скеровано до правоохоронних органів заяву провчинення кримінального правопорушення.

Враховуючи вищевказане за відсутності юридичних та первинних бухгалтерських документів, неможливо зробити юридичний аналіз, і відповідно,  прийти до висновку, які господарські операції по відчуженню нерухомого майна Тернопільської єпархії УАПЦ проведені, про зміст і строк виконання зобов’язань сторін, розмір, форму та порядок проведення розрахунків тощо.

До відновлення та повернення документів у законний спосіб у релігійної організації «Консисторія (Єпархіальне управління) Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви» відсутня можливість обрання виду юридичного захисту прав (якщо дійсно відбулось їх порушення), в тому числі через ініціювання або підтримання кримінального провадження.

Окрім того, я як керівник Тернопільської єпархії УАПЦ зобов’язаний керуватися наукою святої Євангелії, православними догмами і канонами, а також законодавством України, не схильний робити заяви та надавати свідчення щодо обставин завдання шкоди релігійній організації за відсутності або недостатності переконливих законних доказів. Насамперед це стосується заяв щодо звинувачення конкретних громадян, недоторканість і повага до прав яких гарантуєшся державою та проповідується християнством.

Тому, на даний час Релігіна організація не надає згоду на визнання юридичної особи потерпілим у кримінальному провадженні № 12017210010003614.

З повагою,

Єпископ Тернопільський Преосвященніший Тихон (Петранюк),

керуючий Тернопільською єпархією

Української Автокефальної Православної Церкви

Нагадаємо, 4 травня 2017 року Тарас Петранюк, він же Владика Тихон, прийнятий у юрисдикцію УАПЦ та призначений керуючим новоствореною Одесько-Чорноморською єпархією УАПЦ.

19 вересня 2017 року Рішенням Єпархіальних зборів Тернопільської єпархії УАПЦ Його Преосвященство єпископа Одеського і Чорноморського Тихона (Петранюка) призначено на посаду керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ за наполегливого сприяння Блаженнішого Митрополита МАКАРІЯ (Малетича), незважаючи на те, що Управлінням державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Луганській області було порушено кримінальну справу за ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) та оголошено Тараса Петранюка у розшук.

30 березня 2018 року владика Тихон, виконуючи благословення Блаженнішого Макарія, Предстоятеля УАПЦ, з метою домогтися закриття кримінального провадження та відправити усі наявні матеріали в архів, а не до суду, намагаючись остаточно «погасити пожежу», справу, що впритул підійшла до межі вручення підозри архієпископу Мстиславу (Гуку Р. В.) та накладення арешту на відчужене майно Церкви, відвідує з дружнім візитом начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Богомола Олександра Миколайовича, про що звітує на сторінці Facebook, остаточно впевнившись, що кримінальна справа буде закрита за відсутністю заяви потерпілої сторони, тобто Тернопільської єпархії.

Все би, можливо, і вдалося Владиці Тихону, якби не тісна співпраця голови Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія — Наталії Шевчук з мирянами, духовенством УАПЦ Тернопільської єпархії, правоохоронними органами та прокуратурою Тернопільської області у справі повернення Петропавлівського чоловічого монастиря у власність Автокефальної Церкви. Побоюючись нового публічного скандалу довкола проданого майна Церкви найвищою гілкою керуючого органу УАПЦ, Митрополит Макарій (Малетич) 3 травня 2018 року надсилає щонайменше дивний запит на ім’я начальника ГУ Національної поліції в Тернопільській області Богомолу О. М.

Начальнику Головного управління

Національної поліції в Тернопільській області

Богомолу О.М.

Шановний Олександре Миколайовичу!

           Патріархія Української Автокефальної Православної Церкви просить Вас надати наступну інформацію:

           які дії необхідно вчинити вищому керівному органу УАПЦ (Патріархії) для повернення у власність Тернопільської єпархії УАПЦ відчужене колишній керуючим Тернопільською єпархією архієпископом Мстиславом (Гук) майно (залишки початку будівництва гідроелектростанції, руїни палацу XVII–XIX століть та напівзруйновані вежі комплексу Червоногородського замку), що знаходиться в урочищі Червоне села Нирків Заліщицького району Тернопільської області.

Блаженніший МАКАРІЙ,

Митрополит Київський і всієї України,

Предстоятель УАПЦ

 

20 червня 2018 року Митрополиту Київському і всієї України Предстоятелю УАПЦ Блаженнішому Макарію Головним Управлінням Національної поліції в Тернопільській області за підписом начальника Богомола Олександра Миколайовича шанобливо було надано детальну та вичерпну відповідь щодо кримінального провадження від 09.11.2017 № 12017210010003614 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ В

ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

вул. Валова, 11, м. Тернопіль, 46001

Тел.: (0352) 27-12-58, факс: 52-10-93

Ідентифікаційний код 40108720

№7935/01/9/2-2018 від 20.06.2018

На №73 від 03.05.2018

Повідомляю, що Ваше звернення від 03 травня 2018 року щодо надання інформації, зареєстроване за вхідним №1457 від 08 травня 2018 року та долучено до матеріалів кримінального провадження №12017210010003614 від 09 листопада 2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

09.11.2017 слідчим відділом Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №12017210010003614, за фактом вчинення незаконних дій щодо майна релігійної організації «Консисторія (єпархіальне управління) Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви», вчиненого у великих розмірах.

В ході досудового розслідування установлено, що власником майна,яке було відчужене, а саме: нежитлової будівлі (руїни палацу 17-19 століть, реєстраційний номер 987126861220), загальною площею 717 кв. м та нежитлової будівлі (залишки початку будівницта гідроелектростанції), загальною площею 350, 4 кв. м, що розташовані за адресою: Тернопільська область, Заліщицький район, с. Нирків, являлась релігійна організація «Консисторія (єпархіальне управління) Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви».

28.09.2016 за участю Релігійної організації «Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви» в особі Архієпископа Тернопільського і Подільського Мстислава (Гука Р. В.) — співзасновник та Кузан О. Л. — співзасновник, було проведено загальні збори на яких створено ТзОВ «Джуринфортеця» та передано як частку статутного фонду нежитлову будівлю (руїни палацу 17-19 століть, реєстраційний номер 987126861220), загальною площею 717 кв. м, що розташовані за адресою: Тернопільська область, Заліщицький район, с. Нирків, власником якої являлась релігійна організація «Консисторія (єпархіальне управління) Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви», ринковою вартістю 382578,00 грн.

31.10.2016 Релігійною організацією «Тернопільською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви» в особі Архієпископа Тернопільського і Подільського Мстислава (Гука Р. В.) передано частку учасника у статутному капіталі ТзОВ «Джуринфортеця» Кузан О. М., чим вчинено розтрату майна.

31.10.2016 Релігійною організацією «Тернопільською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви» в особі Архієпископа Тернопільського і Подільського Мстислава (Гука Р. В.) було отримано від Кузан О. М. грошові кошти в суму 382578,00 грн, про що свідчить квитанція до прибуткового касового ордеру, за передачу частки статутного фонду ТзОВ «Джуринфортеця», а саме нежитлову будівлю (руїни палацу 17-19 століть, реєстраційний номер 987126861220), загальною площею 717 кв. м, що розташовані за адресою: Тернопільська область, Заліщицький район, с. Нирків, чим було вчинено привласнення майна.

Відповідно до листа управління культури Тернопільської обласної державної адміністрації №01-681/03-04-40 від 12.06.2018 згідно із рішенням Тернопільського облвиконкому від 25 січня 1989 року №15 руїни палацу XVII-XIX століть, в урочищі Червоногород Нирківської сільської ради Заліщицького району числяться як пам’ятка архітектури місцевого значення. Відповідно до статті 18 Закону України «Про охорону культурної спадщини» об’єкти культурної спадщини, що є пам’ятками можуть бути відчужені, а також передані власником або уповноваженим ним органом у володіння, користування чи управління іншій юридичній або фізичній особі за наявності погодження відповідного органу охорони культурної спадщини. Від релігійної організації «Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви» звернення щодо передачі руїн палацу 17-19 століть, у колишньому поселенні Червоногород, Нирківської сільської ради, Заліщицького району, до управління культури Тернопільської обласної державної адміністрації не надходили.

У ході досудового розслідування у кримінальному провадженні №12017210010003614 керуючому Тернопільською єпархією Української автокефальної Православної Церкви Тихону (Петранюку Т. І.) було скеровано запит про залучення релігійної організації «Консисторія (єпархіальне управління) Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви» до кримінального провадження, як потерпілого. Проте, у відповідь на вказаний запит керуючий Тернопільською єпархією Української автокефальної Православної Церкви Тихон (Петранюк Т. І.) повідомив, що релігійна організація не надає згоду на визнання юридичної особи потерпілим у кримінальному провадженні №12017210010003614.

Відповідно до ст. 477 Кримінального процесуального кодексу України, кримінальним провадженням у формі приватного обвинувачення є провадження, яке може бути розпочате слідчим, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо кримінальних правопорушень, передбачених, зокрема, статтею 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, крім вчиненого організованою групою, або шкода від якого завдана державним інтересам) Кримінального кодексу України — якщо вони вчинені особою, яка щодо потерпілого була найманим працівником і завдала шкоду виключно власності потерпілого.

Враховуючи вищевикладене, з метою встановлення справедливості та прийняття законного рішення, релігійній організації «Консисторія (єпархіальне управління) Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви» необхідно звернутись до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області із відповідною заявою щодо розтрати нежитлової будівлі (руїни палацу 17-19 століття, реєстраційний номер 987126861220), загальною площею 717 кв. м, що розташоване за адресою: Тернопільська область, Заліщицький район, с. Нирків, власником якої являлась релігійна організація «Консисторія (єпархіальне управління) Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви», ринковою вартістю 382578,00 грн., а також щодо привласнення вказаної суми грошових коштів, які були отримані за відчуження майна релігійної організації для подальшого визнання релігійної організації «Консисторія (єпархіальне управління) Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви» потерпілою у кримінальному провадження та прийняття законного рішення.

З повагою,

начальник О. М. Богомол

 

Станом на 6 листопада 2018 року досі триває кримінальне провадження, в якому, завдячуючи керівнику Тернопільської єпархії УАПЦ, який, мабуть, саме за злочинні заслуги перед УАПЦ отримав титул Архієпископа, не визначено ані потерпілого, ані підозрюваного, так само триває й відчуження земельних ділянок у межах Національного природного парку «Дністровський каньйон», що відбувається у непокараний та приємний для бізнесу спосіб.

2 серпня 2018 року рішенням Заліщицької селищної ради та за сприяння Тернопільської обласної адміністрації було виділено мізерну земельну ділянку під костел (третю частину монастиря, що зловмисники в рясах не встигли відчужити), як відступні чи, правильніше сказати, хабар за відмову визнати Тернопільську єпархію ПОТЕРПІЛОЮ! Як то кажуть у народі: на злочинцях шапки горять, а в нашому випадку — клобуки…

 

ВІРЯНИ ВИМАГАЮТЬ ПОВЕРНУТИ МАЙНО ЦЕРКВІ! 

 

ДАЛІ БУДЕ