Архієрей

Рішенням Єпархіальних зборів Тернопільської єпархії УАПЦ від 19 вересня 2017 року Божого на посаду керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ призначено Преосвященнійшого єпископа Одеського і Чорноморського Тихона (Петранюк).

З дня смерті Блаженноспочилого Митрополита Мефодія, за два роки, це вже п`ята зміна Правлячого Архієрея на Тернопільській кафедрі

 

 

Преосвященнійший єпископ
Одеський і Чорноморський

Керуючий Тернопільською єпархією

Тихон (Петранюк)

Народився 19 жовтня 1976 року в місті Коломия, Івано-Франківської області.

У 1994 році вступив до Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича. У 2000 році закінчив Київську Духовну Академію.

11 вересня 1999 року рукоположений в дияконський сан. 14 жовтня 1999 року митрополитом Львівським та Сокальським Андрієм (Гораком) рукоположений у сан пресвітера.

Указом архієпископа Варлаама, від грудня 1999 року, був призначений настоятелем парафії Святої Великомучениці Варвари села Лопушна, Вижницького району, Чернівецької області.

У січні 2004 року був призначений кліриком Кафедрального Храму Різдва Христового міста Чернівців.

Указом Святійшого Патріарха Філарета, від 23 січня 2004 року, возведений в сан протоієрея, і нагороджений хрестом з прикрасами.

6 червня 2004 році, рішенням Вченої Ради КДА присвоєно вчений ступінь кандидата богословських наук.

У 2004 призначений викладачем богословського відділення філософсько-теологічного факультету Чернівецького Національного Університету.

В січні 2005 року рішенням Вченої Ради факультету призначений заступником декана з навчально-виховної роботи.

В період від грудня 2006 року до травня 2008 року призначений настоятелем храму Святої Трійці міста Чернівців.

З благословення Патріарха Філарета, з 14 травня 2008 року несе послух у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі міста Києва.

25 серпня 2009 року пострижений в чернецтво у Свято-Михайлівському Золотоверхому чоловічому монастирі з іменем Тихон.

З 21 жовтня 2009  єпископ Луганський і Старобільський УПЦ КП.

Однак своїми діями він фактично розвалив і так одну з найбідніших єпархій УПЦ Київського патріархату. Улітку 2010 року ЗМІ розтиражували інформацію про підпал дерев’яного храму на честь Архістратига Божого Михаїла у Луганську. Згідно з повідомленням єпископа, вночі 18 липня двоє невідомих побили сторожа і підпалили майже завершену будівлю церкви. Збитки склали понад 300 тис. гривень.

Проте згодом з’ясувалось, що пожежі не булоЄпископ Тихон таким чином хотів приховати фінансові розтрати не за призначенням. Коли справа набула розголосу, Тихон, який у березні 2010 року шахрайським шляхом заволодів грошима мешканця міста Луганська у сумі 100 тисяч доларів США, втік з єпархії.

13 грудня 2010 року Священний Синод УПЦ КП звільнив Тихона від управління Луганською єпархією та заборонив у священнослужінні до повного і правдивого покаяння.

Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Луганській області порушило кримінальну справу за ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) та оголосило Тараса Петранюка у розшук.

4 травня 2017 року прийнятий у юрисдикцію УАПЦ та призначений керуючим новоствореною Одесько-Чорноморською єпархією УАПЦ.

19 вересня 2017 року рішенням Єпархіальних зборів Тернопільської єпархії УАПЦ призначений керуючим Тернопільською єпархією УАПЦ із збереженням керівництва Одесько-Чорноморською єпархією УАПЦ.