22 листопада 2020 року, у 24-ту неділю після П’ятидесятниці та день своєї архієрейської хіротонії, архієпископ Православної Церкви України Тернопільський і Бучацький ТИХОН (Петранюк) звершив Божественну літургію у кафедральному соборі  Різдва Христового м. Тернополя.

Духовенство і віряни привітали свого архіпастиря з 11-літтям архієрейської хіротонії 7 років з яких Його Високопреосвященство перебував у забороні Української Православної Церкви Київського Патріархату в зв’язку з відкриттям кримінального провадження за ст..190 частина 4 КК України – присутні спільно заспівали многоліття.

ДОВІДКА:

22 листопада 2009 року Петранюк Тарас Іванович (Тихон) – Патріархом Філаретом (Денисенко), Димитрієм (Рудюк), Олександром (Решетняк), Михаїлом (Зінкевич), Іларіоном (Процик), Євстратієм (Зоря), Епіфанієм (Думенко), Симеоном (Зінкевич), Феодосієм (Пайкуш) був висвячений у єпископа Луганського і Старобільського Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Святійший Патріарх Фiларет (Денисенко), глава УПЦ КП, вручаючи новопоставленому єпископу Тихону (Петранюку) архієрейський жезл, звернувся до нього тоді зі словами вітання та настанови, серед іншого Його Святість наголосив:

«Спочатку ти ходив кривими дорогами, а потім несповідимі шляхи Промислу Божого привели тебе в Михайлівський Золотоверхий монастир, і ти дав обітниці чернечого життя. Ти, як і деякі інші, хотів бути єпископом»(!), – сказав Патріарх Філарет.

13 грудня 2010 року рішенням Священного Синоду УПЦ КП звільнений від керування Луганською єпархією і заборонений у священослужінні до повного і правдивого покаяння.

«11 листопада 2010 р. Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Луганській області порушило кримінальну справу за ч. 4 ст. 190 КК України (Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) та оголосило Тараса Івановича Петранюка (єпископа Тихона) у розшук, на сьогодні кримінальне провадження поновлено.»

4 травня 2017 року прийнятий Митрополитом Макарієм (Малетич) у юрисдикцію Української Автокефальної Православної Церкви та призначений керуючим новоствореною на той час Одесько-Чорноморською єпархією УАПЦ.

ІСПОЛА ЕТІ ДЕСПОТА!

Пресслужба Тернопільської єпархії ПЦУ