Гібридна «опіумна» війна, яку веде Російська православна церква в Україні, є частиною військового плану Путіна. Тому одне з головних завдань СБУ сьогодні – активно відпрацьовувати колаборантів та агентів у рясах.

Про це заявив політолог Євген Магда. За його словами, в СБУ усвідомлюють загрозу, яку несуть дії УПЦ (МП).

«Протягом двох останніх тижнів СБУ висунула підозри одразу двом високопоставленим священникам цієї церкви у порушенні законодавства, а відомий митрополит Павло (Лебідь) був підданий обшуку на митниці, коли намагався виїхати на територію Молдови. В.о. голови СБУ Василь Малюк офіційно заявив, що затримано понад три десятки корегувальників у рясах, і це, як видається, не остаточна цифра, адже війна триває. Показово, що Малюк днями наголосив, що усвідомлює загрозу, яку несуть дії УПЦ (МП)», – зазначив Магда.

Як додає політолог, потенційне об’єднання українських православних – «страшний сон для Москви», оскільки такий розвиток подій позбавить Гундяєва (Кіріла) значної частини впливу на пострадянському просторі.

ТИХОН ПЕТРАНЮК – «перевертень» в рясі

Нагадаємо, уже кілька років поспіль голова ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» Наталія Шевчук у своїх зверненнях і публікаціях наголошувала, що розбудовуючи й укріплюючи позиції Православної Церкви України, потрібно пам’ятати, яку небезпеку під час війни несуть у собі релігійні симпатики «руського миру».

Наталія Шевчук провела власне розслідування кримінального злочину, скоєного діючим архієреєм Православної Церкви України, керуючим Тернопільсько-Бучацькою Єпархією, архієпископом Тихоном (в миру Петранюк Тарас Іванович), і оприлюднила документ громадянина Донецької Народної Республіки.

Правоохоронним органам для перевірки, під протокол, Наталею Шевчук надано кейс документів (у тому числі копію паспорта громадянина так званої Донецької народної республіки, розписку, написану власноруч), в якому містяться відомості, тотожні персональним даним громадянина України Петранюка Тараса Івановича, та фото особи чоловічої статі.

Тернопільським міськрайонним судом скасовано постанову про закриття кримінального провадження, де фігурує архієпископ Православної Церкви України, керуючий Тернопільсько-Бучацькою Єпархією, ТИХОН (Петранюк Тарас Іванович). Але на цьому все поки що й завмерло. На жаль, в Україні не все гаразд із правосуддям, тому Петранюк та йому подібні уникають заслуженого покарання.

Пресслужба Тернопільської єпархії ПЦУ