Цього зимового дня православні християни вшановують чудотворну Ватопедську ікону Богородиці, яку ще називають «Утішенням» або «Відрадою».

Як оповідає Передання, Цариця Небесна завдяки цій іконі врятувала Ватопедський афонський монастир від нападу злодіїв. Сталось це так. Одного разу, після ранкової молитви братія розійшлась по келіях для відпочинку. У церкві залишився настоятель монастиря. Раптом від ікони Божої Матері, він почув жіночий голос, що попереджав про небезпеку, яка загрожувала монастирю.

Ігумен подивився на ікону і побачив, що обличчя Богородиці та Богонемовляти змінилися. Він побачив, як Ісус підняв Свою руку, закриваючи уста Богородиці, зі словами: «Ні, Мати Моя, не кажи їм цього: нехай вони будуть покарані за свої гріхи». Але Богородиця, ухиляючись від Його руки, декілька разів повторювала ті самі слова: «Не відчиняйте сьогодні брами обителі, а підніміться на стіни монастирські і розженіть розбійників».

Вражений ігумен відразу зібрав братію. Всі були здивовані зміною образу ікони Божої матері. Після молитви перед святим образом натхненні ченці піднялися на монастирські стіни та успішно відбили напад розбійників. З тих пір Ватопедська ікона стала називатися «Відрада» або «Утішення». На згадку про цю чудову подію перед чудотворною іконою постійно горить лампада.

Пресслужба Дніпровської єпархії ПЦУ