У місті Тернополі відбулися заходи з нагоди 162-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка. Урочистості включали панахиду, покладання квітів та виступи студентів, які символізували силу та витривалість українського народу. Стаття нагадує про життєвий шлях Кобзаря, його останній заповіт та перепоховання на Чернечій горі в Каневі.

Урочистості в Тернополі вшанували видатного поета і громадського діяча

У місті Тернополі відбулися урочистості з нагоди вшанування 162-ї річниці перепоховання Тараса Григоровича Шевченка, видатного українського поета, художника та громадського діяча.

Урочисті заходи розпочалися з проведення панахиди та покладання квітів до пам’ятника великому генію. Зігравши найвідоміші твори Кобзаря, бандурист створив особливу атмосферу, наповнену духом творчості та патріотизму, які назавжди пов’язані з іменем Тараса Шевченка.

Особливо запам’яталася виконавська майстерність студентів Теребовлянського коледжу культури і мистецтв, які представили перформанс, що символізує незламність української нації. Цей виступ привернув увагу гостей та учасників заходу, показавши силу та витривалість українського народу, якому Шевченко віддавав свою творчість і величезне серце.

Варто нагадати, що Тарас Шевченко помер 10 березня 1861 року у Санкт-Петербурзі, де його спочатку поховали. Однак завдяки нескореним друзям митця було виконано його останній заповіт. У тому ж році, 22 травня, тіло генія було перепоховане на Чернечій горі в місті Каневі, як саме він просив: “… на Вкраїні милій”. Цей акт став символом об’єднання українського народу навколо великого Кобзаря і міцно закріпив місце Шевченка у серцях украї