Митрополит Володимир закликав голову Тернопільської обласної ради зупинити політичний тиск на Почаївську лавру та не втручатися в релігійні питання. Він наголосив на тому, що виключення монахів з лаври є порушенням їх прав та свобод і викликає обурення серед української громадськості та діаспори.

Хмари згущаються над Почаївською лаврою, однією з найбільших святинь українського народу. В останні місяці центральні мас-медіа повідомляли про складну ситуацію, яка склалася на Почаївській Лаврі через суперечки між її адміністрацією та монастирською громадою.

Напередодні дня святого Великодня, Намісник Почаївської Лаври Митрополит Володимир звернувся до Голови Тернопільської Обласної Ради Михайла Головко, у якому закликав зупинити політичні тиски на лавру та не втручатися в релігійні питання.

“Звертаюся до вас з проханням, аби ви зупинили політичний тиск на нашу Почаївську Лавру та не втручалися в релігійні питання. Я вважаю, що питання, пов’язані зі статусом Лаври та внутрішньою ситуацією на її території, вирішувати виключно заступникам Глави УПЦ Московського Патріархату в узгодженні зі статутом УПЦ Московського Патріархату”, – йдеться у зверненні.

Митрополит Володимир також наголосив на тому, що виключення монахів з лаври є порушенням їх прав та свобод і викликає обурення серед української громадськості та діаспори. Він закликав до повернення монахів-українців на лавру та встановлення миру та злагоди на її території.

Наприкінці звернення, Митрополит Володимир побажав голові Тернопільської обласної ради Михайлу Головці здоров’я, благополуччя та миру.

Ситуація на Почаївській Лаврі є складною та потребує вирішення на рівні керівництва Української православної церкви. З одного боку, необхідно визнати право на самовизначення монастирської громади та забезпечити захист її прав. З іншого боку, важливо враховувати інтереси всіх вірян Української православної церкви, зберігаючи єдність та гармонію.

Також потрібно уникати політизації релігійних питань та забезпечити повагу до прав та свобод вірян усіх конфесій. Важливо пам’ятати, що релігійні свободи є однією з основних складових демократії та правової держави.

Отже, вирішення конфлікту на Почаївській Лаврі потребує уважного та виваженого підходу, який враховуватиме інтереси всіх сторін та забезпечить збереження миру та злагоди на цьому святому місці.