Голова ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталія Шевчук сьогодні звернулася до предстоятеля Української Православної Церкви, митрополита Київського і всієї України Епіфанія з ініціативою та проханням посмертно присвоїти звання капелана ієрею Роману Скірі, який поліг на війні захищаючи Україну. Священник Роман Скіра загинув під Бахмутом, був помічником капелана та віддано служив Богу, побратимам та Вітчизні-Україні. Звернення Наталії Шевчук спрямоване на визнання його самовідданості та світлій пам’яті.

Ініціатива для визнання відданості та пам’яті полеглого священника

У сучасних реаліях, коли Україна перебуває в умовах воєнного конфлікту, наших воїнів-захисників шанують та поважають за їхню самовідданість та жертовність. Проте, важливо також пам’ятати і визнавати роль священнослужителів, які добровільно рушають на фронт, щоб надати підтримку духовної і моральної сили нашим воїнам під час найважчих моментів їхньої служби.

Ініціатива голови ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталії Шевчук щодо посмертного присвоєння звання капелана ієрею Роману Скірі, який віддав своє життя під час виконання своєї служби на фронті, має велике значення. Ця ініціатива свідчить про важливість пам’яті та визнання жертовності та самопожертви священників, які добровільно вступають в ряди капеланів, помічників-капеланів, щоб служити українським військовим, державі та Святій Церкві України.

Предстоятелю
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)
Митрополиту Київському і всієї України ЕПІФАНІЮ
11 липня 2023 р.Б.

Ваше Блаженство!
Слава Ісусу Христу!

Засвідчую свою повагу до Вас, як до глави нашої Святої Церкви, та звертаюсь з проханням розглянути можливість та надати відповідні доручення – посмертно присвоїти звання капелана полеглому за Україну ієрею Тернопільської Єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ) – Роману Скірі.

29 червня 2023 року, у Тернополі, провели в останню земну путь полеглого під Бахмутом ієрея Романа Скіру. 46-річний священослужитель УПЦ (ПЦУ) був помічником капелана. Роман Іванович Скіра відійшов у вічність 24 червня 2023 і мріяв стати капеланом, як стверджують родина та побратими, єдиним бажанням отця Романа Скіри, було нести священичий послух на фронті, допомагаючи українським воїнам-захисникам перебуваючи з ними пліч о пліч.

Він народився 13 серпня 1976 року в Бучачі, закінчив Тернопільську ЗОШ №22 та Київську духовну семінарію. Ніс пастирське служіння на Київщині, а згодом – у кафедральному соборі свв. рівноапостольних Костянтина і Єлени в Тернополі під батьківською опікою митрополита Нестора Писик.

З повагою та проханням молитов за справедливий мир в Україні,
Голова ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія”
Наталія Шевчук

Священнослужителі-військовослужбовці виконують важливу роль на фронті, надаючи духовну підтримку воїнам у найскладніші моменти їхньої служби. Вони готові вступити в небезпечні зони, де відбуваються бойові дії, і бути поруч з воїнами, надаючи потрібну духовну підтримку, молитву та наставлення. Їхня присутність допомагає воїнам зберегти віру, надію та моральне піднесення в умовах бойових дій.

Посмертне присвоєння звання капелана ієрею Роману Скірі, який втратив життя, підкреслює важливість вшанування та пам’яті про священнослужителів-воїнів. Це визнання внеску, який вони роблять у підтримку нашої армії та відданість принципам своєї духовної служби. Така ініціатива надає належну шану і визнання тим священнослужителям, які пожертвували своїм життям у служінні на фронті.

Шанування та пам’ять про священнослужителів-воїнів є важливим аспектом українського суспільства. Вони втілюють принципи служіння, самопожертви та віри, що становлять основу нашого національного характеру. Визнання їхнього внеску та шанування їхньої пам’яті стимулює інших священнослужителів долучатися до капеланської служби та надавати духовну підтримку нашим воїнам.

Україна пишається своїми священнослужителями-воїнами, які служать Богові та своїм братам-захисникам. Вони заслуговують нашої повної підтримки, визнання та шанування. Ініціатива Наталії Шевчук створює свідомість про важливість цієї категорії священнослужителів та закликає нас усіх шанувати та пам’ятати їхню відданість та жертовність на благо нашої країни.

“Це найменше, що ми можемо зробити для світлої пам’яті отця Романа (Скіра), якщо для нього так важливо було стати капеланом то без сумніву своїм жертвним служінням і життям він довів, що гідний носити це високе і почесне звання – капелана, дуже сподіваюсь, що митрополит Епіфаній погодиться зі мною і підтримає мою ініціативу…” – сказала Наталія Михайлівна.

Вшанування та пам’ять про священнослужителів-воїнів є показником нашої поваги до їхньої служби та глибокої вдячності за їхні жертви. Нехай ця ініціатива стане початком більшої уваги та підтримки для священників, які служать на фронті, і спонукає нас усіх бути вдячними та підтримувати їх в їхній благородній місії.

Нехай Бог благословить всіх наших священнослужителів-воїнів та воїнів-захисників, які стоять на захисті Батьківщини-України. Нехай пам’ять про них завжди буде живою у наших серцях, а їхня жертовна служба не залишиться непоміченою.

Слава Україні! Слава Героям!

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія