Через різні прояви ми пізнаємо мудрість Господню та вчимося у Нього. Господь не говорить із нами буквально, проголошуючи слова голосом, та якщо будемо уважні, ми не пропустимо Його Божественних настанов — які, серед іншого, відкриваються у житіях вшановуваних Церквою святих.

Сьогодні ми відзначаємо Різдво Іоана Предтечі, Хрестителя Господнього. Його благочестиве життя є прикладом для кожного християнина, і, перечитуючи та осмислюючи його в різні часи – навіть найскладніші! – можна звернути увагу на різні епізоди, «почути» різні настанови. «Почути» саме те, що підтримає тебе та підкаже, як діяти у цей період життя.

Варто згадати, як бездітні старці Єлизавета і Захарія, позбавлені щастя мати дітей, не зневірилися, не почали ганьбити Бога – але продовжували молитися та сподіватися на Господа. І Всевишній не просто здійснив їхнє прохання, але й перевершив його – адже їхній син, пророк Іоан Предтеча, став найбільш шанованим Церквою святим після Діви Марії і охрестив Самого Божого Сина.

Водночас маємо пам’ятати, що врятований Господом, Іоан Хреститель уник смерті під час полювання на немовлят, влаштованого Іродом. А подорослішавши, він самовіддано рушив виконувати Божу волю, проповідуючи покаяння й духовно готуючи суспільство до пришестя Божого Сина.

Тож, підносячи сьогодні молитви до пророка, просімо його допомогти нам зміцнитися у вірі та навчити діяти як належить, робити те, до чого закликає нас Господь. Діяти як належить – і покладатися на Господа. Це дуже важливий урок, необхідний українцям у цей складний воєнний час.

«Покладайся на Господа у скорботах твоїх, і Він підтримає тебе. Ніколи не дасть Він упасти праведникові» (Пс. 54: 23).