У християнській історії існує група жінок, які були покровительками та посланницями Христа. Вони були присутні під час Його проповіді, дбали про нічліг та їжу і були зцілені Христом від хвороб та злих духів. Серед них були Марія Магдалина, Іоанна, Марфа, Марія Клеопова, Саломія та інші. В Україні в другу неділю після Великодня православні вшановують їх як символ жіноцтва та материнства.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитись до спільної молитви та взяти участь у важливому святковому заході – Престольному празнику ставропігійної парафії Святих Жон-Мироносиць.

Згодом, відмовляючись від радянської спадщини, за незалежності України встановили святкування «Дня матері» (Mother’s Day) – Міжнародний день матері, сім’ї та материнства. Цей день в Україні святкується з 2000 року у другу неділю травня.

Але існує також і християнське свято з вшанування жінки, як матері-християнки, берегині сім’ї. У другу неділю після Великодня православні вшановують жінок-мироносиць.
Всі ми знаємо, що Ісуса Христа під час Його земної проповіді супроводжували апостоли, але також була невелика група жінок, які були зцілені Христом, і також ходили на Його проповіді піклуючись про нічліг та їжу
«…та дехто з жінок, що були вздоровлені від злих духів і хвороб…що маєтком своїм їм служили.» (Лк. 8:2-3).
У євангеліста Луки ми знаходимо імена цих жінок: Марія Магдалина – Христос зцілив її від важкої хвороби, а також врятував від каменування, Іоанна – дружина урядника царя Ірода, Марфа і Марія – сестри Лазаря, Марія Клеопова – двоюрідна сестра Діви Марії та мати апостола Якова-молодшого, Саломія – родичка Діви Марії, її сини — Яків та Іоанн — найближчі до Господа апостоли.
Чому ж така велика шана до тих жінок у Церкви?
Саме їм першим з’явився Христос після свого Воскресіння.
Зранку, у перший день тижня після розп’яття Христа і всіх страшних подій, які з цим пов’язані, не маючи страху, жінки взяли миро (тому і мироносиці) та пахощі, аби намастити тіло і підготувати його, згідно з юдейськими традиціями, до поховання.
В цей час найближчі люди, які були з Христом – апостоли – перелякані переховувались, боячись бути схопленими римською владою.
Отож, бачимо, що апостоли, які були свідками багатьох чудес Ісуса Христа, були більше наляканими, аніж жінки, які проявили свою стійкість у вірі та безстрашність попри всі жахіття, які відбувалися в них на очах.
По дорозі до гробу Господнього їх навіть не зупиняв і не жахав той факт, що гріб привалений великим каменем та виставлена охорона, та й події розп’яття дуже свіжі, і можливо влада шукає послідовників Христа, щоб схопити. Підійшовши до гробниці, вони побачили, що камінь був відвалений землетрусом, а нажахана сторожа розбіглася.
Зайшовши всередину гробу (печери) і не побачивши тіла Ісуса Христа, жінки побачили ангела в білому одязі, що сидів праворуч того місця, де було покладено Господа; їх пройняв жах.
Ангел же сказав їм: «Не жахайтеся. Ісуса шукаєте Назарянина, розіп’ятого. Він воскрес — Його нема тут. Ось місце, де поклали Його».
Прийшовши до учнів, жінки розповіли про все, що бачили й чули. Ці події не налякали жінок, а тільки утвердили у вірі в Христа і в Його вчення.
Духовний подвиг жінок-мироносиць, самовіддана допомога, їх жертовна любов є яскравим прикладом віри, вартим наслідування.
Бо навіть страшна картина розп’яття Христа змусила розбігтися всіх учнів. Лише Іоан Богослов і жінки-мироносиці залишалися поруч з Учителем до останнього Його подиху на Хресті.
Безстрашні жінки-мироносиці розповіли світові радісну звістку Воскресіння Христового та є покровительками й захисницями українського жіноцтва, яке в цей непростий для України час показало свою стійкість, надійність та відвагу.

Адреса: вул. Молодіжна 16, с. Почапинці, Тернопільського р-ну, Тернопільської області.

Початок об 11:00 ранку. Будемо раді бачити вас серед нас!

  • Програма релігійного заходу:
  • 11.00 – Панахида за спочилими та усіма, хто віддав життя за віру, свободу і незалежність України;
  • 11.30 – Молебень за перемогу України та українського війська;
  • 12.00 – Початок урочистої Божественної літургії;
  • 13.30 – Водоосвятний молебень;
  • 14.00 – Хресний хід

Джерело – Парафія жон-мироносиць ПЦУ