ПРЕС-ЦЕНТР УКМЦ – СПІКЕРИ: Олександр (Драбинко), Митрополит Переяславський і Вишневський Православної церкви України; Ростислав Павленко, народний депутат України; Олександр Саган, завідувач відділенням релігієзнавства Інституту філософії ім. Сковороди НАНУ; отець Георгій Коваленко, священник ПЦУ, блогер, громадський діяч (онлайн); Андрій Смирнов, професор кафедри історії Національного університету “Острозька академія” (онлайн).

На соборі у травні структури УПЦ МП позірно позбулися прив’язки до Московського патріархату, що втім ніяк не позначилося на діяльності цієї конфесійної структури. Тривалий час виглядало, що УПЦ у підпорядкуванні митрополита Онуфрія є своєрідною “священною коровою”, яку правоохоронці вважали за краще не чіпати. 

Втім, це вже змінилося, і в листопаді-грудні проведені Службою безпеки України обшуки у структурах УПЦ виявили російські паспорти, антиукраїнські пропагандистські матеріали і навіть ознаки злочинів проти сексуальної недоторканності неповнолітніх.

А президент Володимир Зеленський заговорив про законодавчу заборону діяльності в Україні конфесійних структур з керівними центрами в РФ. УКМЦ ініціює обговорення та запрошує експертів, урядовців та журналістів щоб з’ясувати:

Чи травневе рішення собору УПЦ на практиці змінило їх підпорядковане становище стосовно Московської патріархії?

У межах яких правових норм діють правоохоронні органи, влаштовуючи обшуки у структурі УПЦ?

Наскільки поширеними є дії, що підпадають під ознаки державної зради та інших злочинів, серед духовенства УПЦ?

Що державі та суспільству робити з цією структурою, враховуючи норми Конституції та принципи міжнародного права?