Як стало відомо, тоталітарна Росія, руками терористичних організацій «ДНР-ЛНР», готує в знищеному агресорами українському Маріуполі ганебне судилище над українськими воїнами – військовополоненими та, зокрема, захисниками «Азовсталі».


Уже будуються клітки, в яких триматимуть воїнів – громадян України, що нагадує розправи над першими християнами, які влаштовували язичники в Колізеї.
За нормами міжнародного гуманітарного права наші воїни є комбатантами, які боронили свою землю від іноземного загарбника та не можуть бути засуджені Росією. Це кричуще порушення Женевської конвенції 1949 року. Сприймаємо згаданий намір, як продовження страшного злочину проти людства, коли 28 липня Росія підірвала більше півсотні українських військовополонених в Оленівці.
Звертаюся до керівництва Організації Об’єднаних Націй, Міжнародного комітету Червоного Хреста з проханням докласти всіх зусиль, щоб зупинити ганебну акцію проти людської гідності та норм міжнародного права.
Від імені Церкви Христової закликаю високі міжнародні інституції проявити принциповість, і довести свою дієвість, вміння протистояти злу, упередити здійснення чергового російського військового злочину та відвернути знущання над воїнами, які боронять свою країну, захищають правду та справедливість. Весь цивілізований і демократичний світ має повстати проти такого беззаконня.

ФІЛАРЕТ
ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ
17 серпня 2022 р., м. Київ.