Як повідомляють джерела Львівської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви 10 травня 2017 р.Б. відбудуться Єпархіальні збори в Тернопільській єпархії УАПЦ.

Сьогодні, 9 травня, в консисторії Львівської єпархії УАПЦ Блаженніший Митрополит Макарій провів зустріч з духовенством Тернопільської єпархії УАПЦ, зокрема з протоієреєм о. Петром Зайцем, митрофорним протоієреєм о. Володимиром Простаком, митрофорним протоієреєм о. Володимиром Якубишиним, митрофорним протоієреєм о. Петром Скрипом та іншими, для обговорення причин і наслідків рішення Архієрейського собору УАПЦ від 4 травня 2017 р.Б..

Духовенство Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви наголосило, що і надалі буде  відстоювати свою позицію, на що має відповідне право, і  зберігатиме приналежність до Української Автокефальної Православної Церкви.

Все, що хоче духовенство Тернопільської єпархії – це вияв належної поваги до їх соборного рішення, в частині поновлення раніше призначеного Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського на посаді керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ від 6 грудня 2016 р.Б.  і дотримання Статуту УАПЦ – принципів соборноправності. 

Щодо Владики Мстислава (Гук), делегати заявили, що абсолютна більшість духовенства та приходів Тернопільської єпархії УАПЦ була і є категорично проти його повернення на Тернопільщину, і підтримують рішення духовенства Хмельницької єпархії про несприйняття Владики Мстислава на посаді керуючого будь-якої єпархії та поновлення в УАПЦ загалом.

Під час зустрічі дійшли згоди, що з цієї штучно створеної кризи потрібно вийти з найменшими негативними наслідками для Української Автокефальної Православної Церкви.

Зрештою, ситуацію в Тернопільській єпархії УАПЦ вирішили врегулювати шляхом проведення 10 травня 2017 р.Б. Єпархіальних зборів, на яких буде присутній Предстоятель УАПЦ Блаженніший Митрополит Макарій, та вже там обговорити можливість і умови повернення на Тернопільську кафедру Преосвященнішого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, або ж духовенство запропонує своїх кандидатів на єпископа для Тернопільщини. 

На кінець зустрічі Блаженніший Митрополит Макарій підтвердив, що Преосвященніший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський більше не очолює Тернопільську єпархію УАПЦ. До моменту призначення нового керуючого опікуватись кафедрою Тернопільської єпархії буде Блаженніший Митрополит Макарій, Предстоятель УАПЦ.

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ