21 березня, під головуванням Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською і Тернопільською єпархіями Української Автокефальної Православної Церкви, в архієрейській резиденції чоловічого монастиря Різдва Христового в м. Тернопіль, відбулось засідання єпархіальної ради Тернопільської єпархії УАПЦ.

В ході засідання було обговорено поточні питання з життя єпархії та ухвалено наступні рішення:

1. Інформацію Преосвященнійшого владики Віктора про стан справ в єпархії прийняти до відома.

2. У відповідності до благословення Преосвященнійшого владики Віктора, всім священнослужителям та активу єпархії:

• розпочати підготовку до організації і проведення заходів з відзначення 100-річчя початку відродження Української Автокефальної Православної Церкви (1917 – 2017), які провести осінню 2017 року;

• 22 березня прийняти участь у молитві за Україну та проведенні громадських заходів по прибиранню берегів рік та озер до Всесвітнього дня водних ресурсів;

• 2 квітня прийняти участь у спільній міжконфесійній молитві за мир та перемогу в Україні.

3. Підтримати пропозицію Преосвященнійшого владики Віктора про відкриття на базі храмових комплексів в м. Тернопіль, м. Теребовля та с. Винятинці Заліщицького району, в яких зберігаються чудотворні ікони Тернопільської Божої Матері, Теребовлянської Божої Матері та Винятинської Божої Матері, єпархіальних духовних паломницьких центрів.

4. Схвалити запропонований правлячим єпископом порядок видачі повторних свідоцтв про вінчання, хрещення та довідок про похорони, у випадку їх втрати чи потреби.

5. Схвалити пропозиції деканів про організацію та відкриття при Консисторії (єпархіального управління) Тернопільської єпархії оптово-роздрібного складу з церковного начиння.

6. Схвалити проект письмового циркуляру правлячого єпископа про рекомендацію парафіям єпархії дотримуватись законодавства України про встановлення з 1 січня 2017 року мінімального розміру заробітної плати та прожиткового мінімуму, при визначенні матеріального забезпечення священнослужителів, з урахуванням фінансових можливостей тієї чи іншої релігійної громади та у відповідності до рішень їх загальних зборів.

7. Інформацію Преосвященнійшого владики Віктора про хід робіт по упорядкуванню могили спочилого у Бозі Блаженнійшого Митрополита Мефодія (Кудрякова), на території чоловічого монастиря Різдва Христового в м. Тернопіль, по виготовленню і встановленню надгробного хреста та пам’ятної стели прийняти до відома.

8. Погодитись із пропозицією Преосвященнійшого владики Віктора про розподіл видатків на упорядкування могили Блаженнійшого Митрополита Мефодія (Кудрякова) у співвідношенні:

• 60 % за рахунок коштів залучених і наданих правлячим єпископом;

• 40 % за рахунок добровільних пожертв від деканатів (парафій) єпархії.

9. Просити Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською і Тернопільською єпархією вжити законних заходів та звернутись до правоохоронних органів щодо захисту священика Івана Бойка (парафія с. Винятинці) від безпідставних нападок та переслідувань з боку групи зловмисників: Василя Фрасуняка, Надії Коверчук, Дмитра Лилика та Василя Кувбінька.
Єпархіальна рада розглянула та ухвалила також ряд інших рішень з життя єпархії.

Участь у обговоренні питань порядку денного прийняли: Преосвященнійший владика Віктор, керуючий єпархією; протоієрей Петро Заяць, канцлер Консисторії (єпархіального управління) єпархії; протоієрей Володимир Якубишин, обласний декан, декан Теребовлянського районного деканату; протоієрей Володимир Простак, духівник єпархії; протоієрей Петро Скрип, голова Контрольної ревізійної комісії єпархії, декан м. Тернополя; протоієрей Анатолій Залізницький, декан Тернопільського районного деканату; протоієрей Олексій Паляничка, декан Заліщицького районного деканату; протоієрей Степан Бачинський, декан Монастирського районного деканату; протоієрей Тарас Дручок, декан Бучацького районного деканату та протоієрей Володимир Ільчишин, благочинний кафедрального храму Різдва Христового в м. Тернопіль, економ чоловічого монастиря Різдва Христового в м. Тернопіль.